Basketbalová dvanástka o účasť na M SR

Basketbalová "dvanástka" o účasť na M SR

RedakciaŠport23.3.2023

Staršie minižiačky (U 12) MBK Ružomberok sa stali víťazkami skupiny Stred vo svojej vekovej kategórii a už v sobotu (25. marca) nastúpia na prvé dva play-off zápasy o postup na záverečný turnaj majstrovstiev Slovenska, ktorý sa bude hrať vo formáte Final Six.

Do súťaže sme vstúpili dvomi prehrami v Žiline s BKM – 41:55 a 49:56. Sú to mladé dievčatá, ktoré sa neskôr začali venovať basketbalu. Išli sme na to postupne, trpezlivo a prišli aj výsledky,“ vysvetľoval tréner ružomberského družstva Anton Panis.

Potom basketbalová omladina MBK na pomyslenú zápasovú reťaz už pripájala len víťazné ohnivká. „Kočky“ vrátili tiež „požičané“ fyzicky oveľa zdatnejším Žilinčankám – 45:44 a 62:39 a skupinu Stred ovládli s jednobodovým náskokom pred svojim najväčším konkurentom a so suverénne najlepším skóre – 925:394. „Máme šikovné hráčky, ktorých najväčší hendikep je fyzičnosť. Sú však rýchle, agresívne´, čo prenášajú tiež na ihrisko. Hoci ide o kategóriu roč. nar. 2011, naše dievčatá sú väčšinou o rok mladšie. Momentálne pred play – off nás ale trápia choroby a zranenia. Na prstoch rátam zdravé hráčky,“ doplnil A. Panis.

Ružomberčanky prvé dva zápasy play – off proti štvrtej Slávii ŠKP 08 Banská Bystrica, odohrajú u súperiek a odvetný dvojzápas na domácej palubovke 15. apríla. Doterajšie výsledky Panisov tím jednoznačne pasujú so role favoritiek.

V hre o účasť na republikovom šampionáte je aj Orava BasCats, ktorá je tiež súčasťou mládežníckej sekcie MBK Ružomberiok. Tento tím narazí na BKM Žilina, najprv v Dolnom Kubíne a o dva týždne pod Dubňm.

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia