Basketbalová Ruža dvakrát proti KP Brno

Basketbalová Ruža dvakrát proti KP Brno

RedakciaŠport16.9.2020

Avizované zavretie hraníc s Českou republikou kvôli pandémii koronavírusu, „zmenilo“ aj dátumy dávnejšie naplánovaných prípravných stretnutí ružomberských basketbalistiek s KP Brno. Prvý zápas sa uskutoční zajtra (17. septembra) v športovej hale Koniareň o 18:30 hod. a odveta na druhý deň (18. septembra) o 11:00 hod.

Královo Pole, ktoré je na podkošovej mape od roku 1960, má vo svojom strede tiež dve odchovankyne ružomberského basketbalu – slovenskú reprezentantku Veroniku Remenárovú a Luciu Hadačovú. Brnenský klub sa opäť prihlásil aj do Európskeho pohára FIBA. Zverenky trénera Juraja Suju sa už s KP v príprave stretli, keď v rámci Jersey Cupu na jeho palubovke podľahli 70:74. Naposledy družstvo z moravskej metropole prehralo v Piešťanoch 56:62, keď predtým doma podľahlo Čajkám 74:82.

Zajtra sa výraznejšie obmenený slovenský majster premiérovo v aktuálnej sezóne predstaví pred svojimi divákmi (tí musia prísť s rúškami). Takže zápasovú ouvertúru v Koniarni budú mať nové cudzinky v drese Ruže Sofia Živaljevičová, Nicole Enabosiová a Zada Williamsová.

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia