Basketbalová Ruža s novým tromfom

Basketbalová Ruža s novým tromfom

RedakciaŠport28.12.2022

Skvelá správa pre priaznivcov ružomberského basketbalu! Včera vedenie klubu dotiahlo príchod slovenskej reprezentantky Soni Svetlíkovej. Dnes už 189 cm vysoká pivotka na svojej novej hráčskej adrese aj trénovala.

„S výkonným riaditeľom klubu Radoslavom Popelkom a trénerom Jurajom Sujom, sme sa už dávnejšie o takejto možnosti bavili. Napokon som v lete išla do KP Brno, avšak s tým, že od januára 2023, podľa možnosti prestúpim do Ružomberka. Teraz v decembri sa tento transfer aj uskutočnil,“ objasňovala svoj nový angažmán 23 – ročná hráčka, ktorá hrávala aj za Nitru, Šamorín, Sláviu Praha, SBŠ Ostrava a tiež druhú taliansku ligu za Savonu „Teším sa na nové pôsobisko, na dievčatá, veď viaceré poznám a na trénera, ktorý, ako hráčke, mi toho môže dosť dať. Myslím si, že je v našich silách uhrať dobré výsledky.“ Na otázku, prečo sa porúčala z centra Moravy, košická rodáčka odvetila: „Jednoducho, nesadli mi nejaké veci a s vedením klubu i s trénerkou Marcelou Krämerovou sme sa dohodli na rozviazaní zmluvy.“

Kouč Ruže Juraj Suja sa počas doterajšej časti sezóny mohol oprieť len o jednu klasickú podkošovú hráčku Luciu Hadačovú. Teraz prichádza Svetlíková a od januára 2023 už by mala byť, po operácii kolena, k dispozícii i česká legionárka Barbora Holubová. „Veľa si od Stehlíkovej príchodu sľubujeme. Už dlhší čas sme sa usilovali o jej služby. Soňa má svoju kvalitu, no tiež potenciál ďalej napredovať. Hoci stále ide o relatívne o mladá hráčku, ale už aj s dostatočnými skúsenosťami vzhľadom na svoj vek. Hlavne v útoku je to viac – menej komplexný typ basketbalistky. Verím, že čo najrýchlejšie sa naladí na naše ružomberské noty,“ dal sa počuť J. Suja.

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia