Basketbalová Ruža sa posilnila o Američanku S. Williamsovú

Basketbalová Ruža sa posilnila o Američanku S. Williamsovú

RedakciaŠport26.9.2019

Kouč ružomberských basketbalistiek Juraj Suja pri hodnotení kádra viackrát uviedol, že ešte by potreboval do tímu dve skúsené persóny – na rozohrávku a pod kôš. Jedno želanie sa mu už naplnilo. Slovenský majster angažoval do konca sezóny americkú pivotku 25 – ročnú Sherise Williamsovú. Vo štvrtok (26. septembra) bol tento kontrakt aj definitívne spečatený.

K novej hráčske sme sa dostali štandardným spôsobom. Z viacerých, cenovo dostupných ponúk, má Sherise Williamsová najbližšie k tomu, aby zapadla do nášho družstva. Podľa toho, čo sme videli, typologicky sa približuje k hráčke, akú sme hľadali,“ vysvetľoval Suja. „Jej príchod to je pre nás akoby prvá pomoc, či urgent. Kvôli zápasovej rotácii, ale i pre plnohodnotné fungovaniu tréningového procesu, vrátane nácviku herných činností pri hre päť na päť. Pod košom už nebudeme takí krehkí ako doteraz,“ pokračoval tréner Ruže.

Nejde o zvlášť vysokú basketbalistku, ale zaujímavý atletický typ i dobrého skokana. Veríme, že pozitívne nás všetkých prekvapí. Určite nejaký čas bude trvať, kým sa v tíme adaptuje,“ dodal Juraj Suja.

Prílet S. Williamsovej, ktorá naposledy hrávala v Portoriku a predtým v Grécku a Rumunsku, na Slovensko je naplánovaný na pondelok v noci.

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia