Basketbalová Ruža (zase) rozbalila tréningový proces

Basketbalová Ruža (zase) rozbalila tréningový proces

RedakciaŠport5.8.2021

Včera, o pol šiestej večer odpálili basketbalistky MBK Ružomberok v Koniarni robotu na novú sezónu.

Veľmi sa teším na ďalšiu prácu, som maximálne namotivovaný,“ vyhlásil tréner úradujúceho majstra pod ženskými košmi Juraj Suja, ktorý sa zahryzol, spolu so svojim asistentom Michalom Porubčanom, už do deviateho prípravného koláča s Ružou. „Všetko nasvedčuje tomu, že budeme mať početnejší káder ako v predchádzajúcom súťažnom ročníku a aj naše mladé ´baby´ sú trochu staršie a určite budú výkonnostne lepšie. Ešte potrebujeme angažovať jednu podkošovú hráčku. Verím, že sa to podarí, že vedenie klubu umožní takýto transfer zrealizovať. Potom už budem spokojný.“

Zo „starého“ kádra otváraciu tréningovú jednotku absolvovali Radka Stašová, Natália Uramová, Eva Škvareková, Dorota Kubáňová, Viktória Havranová, Teodora Turudičová a Miroslava Praženicová. „Už som sa nevedela dočkať, veď oddych bol dostatočný, moje telo je úplne zregenerované. Po majstrovstvách Európy som ešte nejaký čas pobudla v Španielsku a potom sme sa s manželom vybrali na Maltu,“ prezradila posledne menovaná. „Zahraničné posily zatiaľ nepoznám, no určite sa zmení niečo aj na našej hre, keďže pod košom budeme mať úplne nové ´baby´. Dúfam, že opäť vytvoríme dobrý kolektív,“ dodala kapitánka MBK.

Z troch avizovaných cudziniek kľučku na domácej šatni stlačili americká rozohrávačka Adrienne Motleyová a chorvátska pivotka Patricia Burová, pričom tretia legionárka a druhá spoza „veľkej mláky“ Marte Greysovú ohlásila príchod na 7. augusta. Ružomberské rady rozšírila tiež bývalá hráčka MBK Alexandra Belušová. „Nemám pocit, že uplynuli až dva roky, čo som naposledy bola v tejto šatni. Akoby to bolo včera,“ vyznala sa Belušová, ktorá sa vrátila domov po dvoch basketbalových adresách, a to v nemeckom SV Halle Lions a BK ŠKP 08 Banská Bystrica. „Chcem sa posunúť ďalej a vyplniť čo najviac mojich basketbalových medzier. Už mi basketbal chýbal, ale priznám sa, na behanie sa neteším,“ pripojila 21 – ročná obvodová hráčka, účastníčka majstrovstiev Európy do 18 a do 20 rokov.

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia