Basketbalová Ruža zase začala zarezávať

Basketbalová Ruža zase začala zarezávať

RedakciaŠport3.4.2019

Ružomberské basketbalistky od dnes znovu trénujú. Po treťom semifinálovom stretnutí play-off ženskej extraligy, v ktorom zdolali Šamorín 76:47, a tým zaklincovali svoj postup do finále, dostali hráčky trojdňové voľno. Séria o titul sa začne 17. apríla pod ružomberskými košmi.

Potrebovali sme nejaký fyzický a mentálny refresh. Navyše, ťahať štrnásť dní vkuse by bola strašne dlhá doba. Mne osobne by sa to zdalo pritiahnuté za vlasy. Je tu záver sezóny a v týchto dňoch už nedobehnete, ak sa dačo počas roka zmeškalo. Aj starší a skúsenejší tréneri tvrdia, že v takejto fáze treba skôr viac regenerovať. I tréningy sú kratšie než býva štandard,“ vysvetľoval dievčatám kouč Ruže Juraj Suja.

Ružomberský tréner tak vyskladal prípravný mikrocyklus, aby forma družstva kulminovala v pravý čas. „Po pauze sme sa zase začali mobilizovať. Aj po fyzickej stránke, zapojili sme tiež svaly a tiež loptu dievčatá zobrali do svojich rúk. Prvý tréning bol skôr rozbehový. V najbližších dňoch sa budeme hlavne venovať basketbalu a herným situáciám, ktoré pokladáme za dôležité. Určite chcem udržať nejakú intenzitu a samozrejme i dostatočnú záťaž. Všetko budeme robiť hernou formou,“ vysvetľoval po dopoludňajšej tréningovej jednotke Suja.

Zvlášť sme boli zvedaví na diagnózu Lucie Kelčíkovej, ktorá sa nepríjemne zranila v poslednom dueli proti Šamorínu. „Ide o poškodený krížny väz, ale na druhom kolene, nie ktoré už mala operované. Momentálne však neviem povedať, či bude nevyhnutná plastika. Ak by sa aj ukázalo, že sa jej nedá vyhnúť, niekedy v polovici októbra, keď začne FIBA Cup, by už Lucia mohla byť späť. Bez ohľadu na to, aký bude konečný verdikt lekárov, verím, že hráčka sa do družstva vráti a konečne odohrá čistú, bezproblémovú sezónu,“ povedal pre náš portál Suja.

Možno už dnes večer sa ružomberské basketbalistky dozvedia meno svojho finálového súpera. O 18:00 hod. má v Košiciach úvodný rozskok štvrtý semifinálový duel medzi Young Angels a Piešťanmi. Na zápasy vedú Čajky 2:1.

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia