Basketbalové kadetky idú na Slovensko z tretej pozície

Basketbalové kadetky idú na "Slovensko" z tretej pozície

RedakciaŠport18.5.2023

MBK Ružomberok – Piešťanské Čajočky 73:55 a MBK Ružomberok – MBK Stará Turá 44:57. Takto sa skončili posledné dva zápasy mladých basketbalistiek z Koniarne v nadstavbovej skupine 1. - 8. miesto ligovej súťaže kadetiek.

Proti Starej Turej sme nehrali dobre, no dáko zvlášť ma prehra nemrzí. Týmto sa dievčatá tomuto nepríjemnému súperovi vyhli v 1. kole majstrovstiev republiky. A tak na úvod narazíme na Sláviu ŠKP Banská Bystrica, ktorá je pre nás priateľnejšia. V doterajšej časti sezóny máme s Bystričankami vyrovnanú bilanciu, dve víťazstvá a dve prehry, no naposledy sme ich doma zdolali jasne 70:37,“ konštatoval tréner kadetiek MBK Ružomberok Miroslav Futo.

V nadstavbovej „osmičke“ ružomberské družstvo skončilo na 3. mieste, za Young Angels Košice a ŠBK Šamorín, s bilanciou osem víťazstiev, šesť prehier. „Iná bola naša sila, keď sme nastúpili v kompletnom zložení, ako neraz v sobotu bez hráčok z extraligového družstva žien, Márie Štefančovej, Zuzany Michaličkovej a Danice Ďuratnej. V plnej zostave by družstvo úplne bez problémov bojovalo s Young Angels Košice o prvé miesto po tabuľkovej časti. No vedeli sme, do čoho ideme, že aká je situácia. Som len rád, že ružomberské ženy získali bronzové medaily a kadetky boli pri tom. Akurát im to môže pomôcť,“ vravel ďalej M. Futo.

Je cenné, že po dlhodobom zranení sa do družstva vrátila Nina Oravcová. „Ide o dôležité posilnenie kádra. Nina na Slovensku patrí vo svojom ročníku medzi najlepšie pivotky. Potvrdzujú to aj viaceré reprezentačné pozvánky. Hráčka má svoju kvalitu, no po výpadku sa ešte potrebuje dostať do optimálnej formy,“ vysvetľoval tréner MBK.

Všetkých osem nadstavbových celkov sa zíde na republikovom šampionáte v Košiciach. „Verím, že na úvod zdoláme Sláviu Banská Bystrica a potom by nás pravdepodobne mal čakať Šamorín. Som rád, že v prípade postupu sa v semifinále vyhneme najvážnejšiemu ašpirantovi na titul košickým anjelkám,“ doložil Miroslav Futo.

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia