Basketbalové kadetky šieste na M SR

Basketbalové kadetky šieste na M SR

RedakciaŠport7.6.2022

Na finálovom turnaji majstrovstiev Slovenska v basketbale kadetiek (U 17) v košickej Šaci, družstvo MBK Ružomberok, vedené trénerom Antonom Panisom, skončilo na 6. mieste. Titul získala „šestnástka“ poriadajúcich Young Angels Košice, keď vo finále nečakane zdolala svoju klubovú „sedemnástka“ 69:46.

Mladej Ruži hrací „pavúk“ hneď na úvod postavil do cesty neskoršie majsterky republiky, ktoré vyhrali 54:45. „Prvý polčas bol z našej strany veľmi slušný, strácali sme len štyri ´bodíky´. Pred záverečnou štvrtinou súper odskočil o šesť bodov, čo ešte bolo riešiteľné. Aj tréneri sa snažili o zvrat, no už to nešlo. Pri užšej rotácii chýbali sily,“ začala svoj pohľad na domáci šampionát 15 – ročná Ružomberčanka Mária Štefančová.

Štvrťfinálová prehra dievčatá MBK posunula len do skupiny o 5. - 8. miesto, kde najprv zdolali Slovan Bratislava 61:54. „Bol to fajn zápas, od začiatku sme ho mali pod kontrolou, akurát v závere sme si to trochu skomplikovali,“ vravela ďalej Štefančová.

V stretnutí o konečné 5. miesto ružomberské družstvo nestačilo na BK AŠK Trnava – 45:64. „Po polčase sa prehrávalo tesne 29:31, žiaľ, v tretej štvrtine sa nám vážne zranila Nina Oravcová, čo bola citeľná strata, ktorá výrazne ovplyvnilo ďalší vývoj zápasu,“ podotkla Maja k poslednému vystúpeniu. Pre Oravcovú to bol mimoriadne smoliarsky duel. Pri dvojtakte ju súperka nešetrila a Ninu čaká operácia predného krížneho väzu v kolene.

Ružomberský kolektív, vyskladaný z mladších ´báb´, na ´Slovensku´ nesklamal, ale „baby“ čakali viac. „Škoda prvého zápasu, v ktorom som si navyše vyvrtla členok, strašne sme ho chceli vyhrať. V prípade úspechu by našimi súperkami v semifinále bol tím CBK Košice, ktorý sme naposledy v ligovej súťaži zdolali,“ dodala Mária Štefančová.

Poradie: 1. Young Angels U 16 Košice, 2. Young Angels U 17, 3. CBK Košice, 4. MBK Stará Turá, 5. BK AŠK Slávia Trnava, 6. MBK Ružomberok, 7. Slovan Bratislava, 6. BA Čaňa.

Ružomberské výsledky: Young Angels U 16 – MBK U 16 54:45 (29:25), Michaličková 19, Štefančová 9, Oravcová 8, MBK – Slovan 61:54 (39:26), Michaličková 18, Oravcová 17, Štefančová 14, MBK – Trnava 45:64 (29:31), Oravcová 15, Štefančová 9, Michaličková 8.

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia