Basketbalové mladšie žiačky na európskej scéne

Basketbalové mladšie žiačky na európskej scéne

RedakciaŠport23.10.2018

Tri víťazstvá a dve prehry, s takouto bilanciou sa vrátili mladšie žiačky MBK Ružomberok z prvého turnaja Európskej dievčenskej basketbalovej ligy (EGBL), ktorého dejiskom od 18. do 21. októbra bolo estónske mestečko Kuremaa.

Som veľmi vďačný vedenie klubu, že dievčatám umožnilo, hoci to nie je lacná záležitosť, takéto skvelé medzinárodné konfrontácie. Ide predovšetkým o investíciu do budúcnosti,“ vyhlásil tréner ružomberskej basketbalovej „trinástky“ Anton Panis. „Celkove moje pocity sú iba pozitívne. Z toho ako sa dievčatá predviedli na ihrisku, aj z ich celkového vystupovania. Prvý turnaj zvládli perfektne, boli naozaj zlaté,“ chválil svoje „baby“ Panis.

Najlepší zápas sme odohrali proti estónskemu Talinu (54:32), družstvo uspelo proti veľmi ťažkému súperovi,“ pokračoval kouč ružomberskej omladiny. „Čo sa týka prehier, s Juglou rozhodla úvodná šesťminútovka, v nej lotyšský tím odskočil o dvanásť bodov a tento rozdiel sa potom tiahol celým zápasom. V záverečnom dueli proti fínskemu družstvu Basket Team Espoo, dievčatá takmer celé stretnutie viedli, ale koncovku lepšie zvládol súper a vyhral 30:28. Predviedli sme však veľmi pekný, kvalitný basketbal. Vlani Espoo v tejto kategórii skončilo na 2. mieste,“ doplnil Panis.

Druhý turnaj EGBL ružomberský podkošový poter čaká v decembri v bieloruskom Minsku a tretí v novom roku v Liepāje (Lotyšsko).

MBK Ružomberok v prestížnej nadnárodnej súťaži reprezentuje kolektív, ktorý v uplynulej sezóne v kategórii staršie minižiačky (U 12), získal titul majstra Slovenska. Družstvo doplnila len Štefánia Michaličková zo Žiliny.

Výsledky: BSS Valmiera (Lot.) - Ružomberok 26:41, Štefančová 18, Michaličková 6, Ružomberok – BS Jugla (Lot.) 29:42 (11:23), Oravcová 12, Štefančová 10, SBŠ Ostrava (ČR) – Ružomberok 43:52 (20:26), Oravcová 19, Krettová 11, Ružomberok – SK Nord Talin (Est.) 54:32 (30:21), Oravcová 18, Krettová 17. Ružomberok – Basket Team Espoo (Fínsko) 28:30 (16:11), Štefančová 13, Oravcová 10.

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia