Basketbalové reprezentantky sa znovu pustia do roboty

Basketbalové reprezentantky sa znovu pustia do roboty

RedakciaŠport31.5.2020

Hoci ďalší klubový osud trénera Juraja Suju, ktorý na ružomberskej lavičke odtiahol sedem sezón, nie je momentálne doriešený, 39 – ročný kouč sa po výluke kvôli koronavírusu zase vracia k svojej práci. Ako kormidelník ženskej basketbalovej reprezentácii si na letný kemp do Piešťan, ktorý začína zajtra (1. júna) pozval 15 hráčok a medzi nimi aj legionárky. V piešťanskej Diplomat aréne sa pod deravé koše, takmer po trojmesačnom vynútenom „poste“ vráti aj päť hráčok majstrovského tímu MBK Ružomberok – Radka Stašová, Nikola Dudášová, Miroslava Mištinová, Michaela Fekete a Alica Moravčíková. Členmi realizačného tímu ženského „nároďáku“ sú tiež ďalší Ružomberčania – lekár Ján Meszároš, fyzioterapeutka Alžbeta Dutková a masérka Silvia Puchelová.

Do Piešťan sa strašne teším, je to super, že sa takto môžeme stretnúť. Veľmi vítam, že tento čas, vďaka SBA, takto efektívne využijeme. Cením si, že všetci chápu opodstatnenosť fungovania reprezentácie aj v súčasnom zložitom období. Zároveň tiež cítim určitú nervozitu, trošku z obavy, čo bude v novej sezóne. Treba byť však pozitívne nastavený. Dievčatá dlhý čas nedržali loptu, nerobili basketbal, takže znovu ich potrebujeme dostať na nejakú úroveň, aby potom v auguste mohli pokračovať v príprave vo svojich kluboch,“ uviedol Suja.

Pôjde o štyri päťdňové bloky, keď počas mesiaca si hráčky akurát na víkendy odskočia domov. V novembri tohto roku Slovenky čaká kvalifikačný zápas o postup na majstrovstvá Európy 2021 proti Holandsku

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia