Basketbalové reprezentantky sú v Holandsku

Basketbalové reprezentantky sú v Holandsku

RedakciaŠport11.11.2020

Slovenské basketbalistky zajtra čaká v Amsterdame kvalifikačný zápas o postup na majstrovstvá Európy 2021 proti domácemu Holandsku.

Naša reprezentácia v nedeľu večer priletela do „krajiny tulipánov“ a zároveň vstúpila do takzvanej bubliny.

V tamojšom hoteli nám vyhradili jedno poschodie. Každá z nás má vlastnú izbu a oficiálne nie je dovolené ani navštevovať sa. Jemne to porušujeme, keď aspoň vo dvojici sa stretneme. Neviem, akoby sme to inak prežili. V jedálni máme presne vymedzený časový úsek na raňajky, obed a večeru. Samozrejme, vtedy je tam iba naša výprava. Všetok čas trávime akurát v hoteli a v hale, ktorá je vzdialená asi pätnásť minút cesty autobusom. Žiadne vychádzky, veď hotel nesmieme opúšťať. Je tu ešte hotelová záhrada, no nič moc, akurát, aby sa človek mohol nadýchať čerstvého vzduchu. Všade sú povinné rúška, aj keď vchádzame do jedálne. Dole si ich môžeme dať iba na palubovke počas tréningu a samozrejme, vo svojej izbe. So všetkými ´babami´ sa stretnem len na tréningoch a v jedálni,“ opísala nám proti amsterdamský režim slovenská reprezentantka a kapitánka MBK Ružomberok Miroslava Praženicová.

V pondelok a utorok absolvovali Slovenky po dve tréningové jednotky, dnes iba jednu poobede. „Dopoludnia sme sledovali video z lanského stretnutia kvalifikácie Holandsko - Maďarsko (66:56). Každá hráčka potom rozprávala, čo zvlášť si všimla a nakoniec tréner Suja to zhrnul a analyzoval hru Holanďaniek. Pričom upozornil nás, na čo všetko si treba dávať pozor. Z toho, čo som videla, môžem povedať, že náš súper preferuje dosť tvrdý a agresívny basketbal. Ešte sme sa dnes aj fotili a absolvovali PCR testy na COVID-19, aby sme po návrate na Slovensko, nemuseli ísť do domácej karantény,“ pokračovala Praženicová.

Zvedaví sme boli, ako naše reprezentantky v „bubline“ trávia svoj voľný čas. „Sem – tam si vo dvojici pokecáme, dáme si kávičku, no inak som zväčša pri televízore,“ prezradila Mima.

Druhou Ružomberčankou v Amsterdame je rozohrávačka Radka Stašová.

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia