Basketbalové reprezentantky zavítajú do Koniarne

Basketbalové reprezentantky zavítajú do Koniarne

RedakciaŠport1.2.2020

V úvode februára, keď sú v strede pozornosti štyri kvalifikačné turnaje o postup na Olympijské hry 2020 v Tokiu, asociačný termín využil aj kouč slovenských basketbalistiek Juraj Suja. Zároveň klubový tréner MBK Ružomberok si do centra dolného Liptova pozval šestnásť hráčok. Tie sa zídu v pondelok (3. februára) večer a kemp národného tímu potrvá do 7. februára.

Oproti pôvodnej „šestnástke“ bol Suja pre zdravotné dôvody nútený vykonať tri zmeny. Na sústredení bude chýbať aj jedna z pätice nominovaných hráčok Ruže a to pivotka Michaela Feketeová, ktorá sa v pondelok (27. januára) podrobila operácii meniskusu. Z tímu aktuálneho majstra s reprezentáciou budú „zarezávať“ Radka Stašová, Nikola Dudášová, Miroslava Mištinová a Alica Moravčíková.

Chceme byť zase trochu spolu, pripomenúť dievčatám, akým basketbalom sa chceme prezentovať i vyskúšať hráčky, ktoré neboli vlani v novembri na zraze pred kvalifikačným stretnutím o postup na majstrovstvá Európy v Maďarsku (59:73). Samozrejme, vrátime sa aj k tomu duelu, trochu si ho rozanalyzujeme,“ informoval Suja.

V Koniarni ženská reprezentácia odohrá tiež modelovaný zápas proti Ružomberku. „Netajím, hľadali sme za súpera nejaký národný tím, no napokon sme sa rozhodli pre túto variantu. Nechceli sme cestovať niekde šesť alebo viac hodín,“ pripojil Suja, ktorý vlani vo februári dostal do vienka kolektív žien SR.

© 2023 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia