Basketbalový Alex Ferguson v Ružomberku

Basketbalový "Alex Ferguson" v Ružomberku

RedakciaŠport2.3.2021

S trénerom Jurajom Sujom sme sa dohodli aj na ďalšiu sezónu. Osobne som veľmi šťastný, že naša dlhoročná spolupráca, ktorá v parametroch kvality má stále stúpajúcu tendenciu, bude pokračovať. Navzájom tiež vieme, kde sú rezervy a na čom treba popracovať,“ vyhlásil výkonný riaditeľ MBK Ružomberok Radoslav Popelka.

Podkošový funkcionár tiež prezradil, že v klube sa momentálne skladá družstvo pre edíciu 2021/2022. „Hráčky sú pre trénera v úvodzovkách stavebným materiálom, z ktorého sa snaží vytiahnuť dobrý basketbalový mrakodrap. Preto kouč je človek, ktorý má najviac čo povedať do tvorby kádra. Už padli mená dievčat, s ktorými by sme chceli v ďalšej sezóne pracovať,“ pripojil Popelka.

Rodák z Lučenca, ktorý do Liptova zavítal v máji 2012, keď Ružu prevzal po Štefanovi Svitekovi, si v MBK tľapol už na deviatu sezónu v rade, čo je v slovenských končinách, bez ohľadu na športové odvetvie, unikát. „Pri mojom príchode išlo o kontrakt na dva roky a samozrejme, ani by ma nenapadlo, že v tamojšom klube strávim celú svoju mladosť,“ uviedol Suja, ktorý 17. novembra 2020 oslávil štyridsiatku. „Mám však rád určitú rutinu, aj v športe je fajn, keď roky to ťaháte s rovnakými klubovými funkcionármi, či niektorými hráčkami. Dlhodobá práca má svoj veľký zmysel.“

Hoci Suju ešte čaká extraligový finiš ročníka 2020/2021, nezakrýva ani svoje predstavy ako ďalej: „Verím, že sa ustáli celospoločenská situácia, že ružomberský klub sa vráti do ´Európy´ a podarí sa nám, aj čo sa týka podmienok, dostať na líniu, z ktorej sme trošku zišli. Zvlášť mám na mysli opustenie európskej pohárovej súťaže.“

Tréner, ktorý vo februári 2019 prevzal aj národný žien, s ktorým nedávno postúpil na majstrovstvá Európy, s MBK Ružomberok dvakrát získal extraligový titul a Slovenský pohár, takisto dva razy republikové striebro a v troch sezónach bronzové medaily.

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia