Beach volejbalový sviatok v Californii

Beach volejbalový sviatok v Californii

RedakciaŠport21.8.2022

Od piatku do nedele v areáli Fitness centra California na ružomberskom sídlisku Klačno sa konal siedmy turnaj majstrovstiev Slovenska v plážovom volejbale, série Nike Summer Beach Tour, z toho piaty kategórie „A“.

Hlavnú súťaž včera a dnes pokropil aj dážď, lenže program fičal, podľa stanoveného harmonogramu. Akurát mužské finále poriadne okorenili výdatné dažďové motúzy, no ani tie celkovú pohodu v tamojšom beachovom stánku nepokazili. Na ženy bolo „nebíčko“ milosrdnejšie, ich záverečný duel lejak nestihol. V sobotu na Klačno zavítal aj prezident Slovenskej volejbalovej federácie Marek Rojko a jedna z našich legiend spod vysokej siete Igor Prieložný.

Medzi ženami prvenstvo patrilo zvolensko-banskobystrickej dvojici Eva Eleková, Kristína Harmanová. „Pocity sú super. Veľmi sa tešíme, že nám to vyšlo, Na druhej strane ihriska boli ´baby´, s ktorými sa sústavne doťahujeme. Mali sme aj šťastie, ani jeden zápas nám nesťažil dážď. Vždy chceme byť v prvej štvorke, samozrejme, ideálne na ´bedni´. Všetko vyšlo, ako sme si želali,“ vyhlásila Eleková. „Vlani som tu hrala s Ľubicou Šípošovou a skončili sme na druhom mieste, keď zvíťazili Barbora Tokošová a Jana Šimaničová. Na také malé mesto, ako Ružomberok, je to krásny plážový areál. Vždy je tu príjemné prostredie i žičliví diváci. Mám rada tento pieskový stánok,“ dodala Eleková, ktorá v súkromí tvorí pár s Ľubošom Nemcom a ten zase s Marekom Jánim ovládol mužský „pavúk“.

Kým ženské finále skončilo 2:0, chlapské vyústilo v trojsetovú bitku. „Bohužiaľ, na záverečný duel, na ktorý sme sa tešili najviac, už počasie nevydržalo. Napriek tomu, bol to, podľa mňa, kvalitný volejbal a súperom sme vrátili predchádzajúce prehry. Môj bývalý ´parťák´ Marek Ludha zakaždým, čo si zoberie nového spoluhráča, dokáže uspieť,“ vravel do nitky zmoknutý Zvolenčan Nemec a pár slov prehodil aj k samotnému podniku: „Opäť všetko bolo veľmi dobre zorganizované, takisto aj o nás postarané. Netajím, veľmi rád sem chodím. Za to, že počasie nebolo ideálne, organizátori nemôžu. Napokon aj to dopadlo nad očakávanie, veď predpoveď bola oveľa hrozivejšia.“

Finálové výsledky – muži: Nemec, Jány – Ludha, Trubač 2:1 (19:21, 21:19, 15:9), ženy: Eleková, Harmanová – Tereňová, Šípošová 2:0 (23:21, 21:11).

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia