Beachový sviatok na Klačne

Beachový sviatok na Klačne

RedakciaŠport9.7.2021

Od zajtra do nedele (10. a 11. júla) budú pieskové ihriská areálu Fitnes centra California na ružomberskom sídlisku Klačno, dejiskom štvrtého turnaja majstrovstiev Slovenska v plážovom volejbale. „Po dvojhviezdičkových podujatiach v Skalici, v Strážskom a v Košiciach, u nás pôjde o trojhviezdičkový turnaj. Prvý raz sme sa do série Summer Beach Tour zapojili vlani, keď náš klub bol poverený organizáciou ´béčkového´ turnaja, ktorý sa maximálne vydaril. Tešiť sa môžeme na kompletnú republikovú špičku,“ informoval nás predseda hostiteľského VK One Ružomberok Tomáš Varga. Jeho partia v prípravách robila všetko preto, aby tamojší beachvolejbalový stánok odeli do gala.

Už dnes sa na troch dvorcoch rozbehla kvalifikácia. V hlavnej súťaži sa potom predstaví šestnásť mužských a rovnaký počet ženských dvojíc. „V sobotu začíname o 8. hod. v nedeľu o hodinu neskôr. V nedeľu ženské finále je naplánované na 14:30 hod. a mužské od 15:30 hod. Od semifinále sa bude hrať len na jednom centrálnom, strednom kurte, pričom všetky tieto zápasy v priamom prenose odvysiela Huste.TV,“ rozprával ďalej T. Varga.

V mužskom pavúku nechýbajú úradujúci majstri Slovenska Marek Ludha s Ľubošom Nemcom, ktorí ovládli prvé dva turnaje. V ženskej súťaži odborníci za favoritky pasujú víťazky úvodných turnajov a obhajkyne titulu Janu Šimanicovú a Barboru Tokošovú.

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia