Béčko podľahlo Skalici 0:3

"Béčko" podľahlo Skalici 0:3

RedakciaŠport27.10.2019

Niekdajší účastník najvyššej futbalovej súťaže Skalica, ktorá pred víkendom okupovala v II. lige štvrtú priečku, v nedeľu dopoludnia vyhrala pod Čebraťom nad ružomberskou rezervou 3:0 a v tabuľke sa posunula o stupienok vyššie.

Ružomberské „béčko“ tretí zápas v rade (na bratislavskom Slovane 0:0, v Poprade 0:2), neskórovalo. „Narazili sme na kvalitného súpera, boli však pasáže, keď sme s ním dokázali držať krok. Lenže vpredu nám to v poslednom čase škrípe. Nedokážeme sa presadiť v útoku, chýba aj väčší pokoj pri zakončení. Dúfam, že budúcu nedeľu proti Liptovskému Mikulášu už to zlomíme. Naopak Skalica bola mimoriadne efektívna, mala tri čisté príležitosti a všetky využila,“ hodnotil kapitán B tímu MFK Ružomberok Mário Almaský.

Nemožno povedať, že domáci hráči sa nesnažili, naopak v strede poľa slušne pracovali, pokúšali sa aj vpredu dačo vymyslieť, lenže bez efektu.

Skóre v 26. min. otvoril bývalý dlhoročný hráč Ruže Martin Nagy. Stav 0:1 trval do 64. min., keď Frimel pridal druhý presný zásah hostí. O štyri minúty na to Haša z problematickej jedenástky stretnutie „zatvoril“. „Keďže súper tri razy skóroval, nič iné nemôžem konštatovať, akurát, že vyhral zaslúžene. V poslednom období sa dopúšťame školáckych chýb a smerom dopredu nie sme tak draví ako predtým. To sa musí zmeniť,“ rozprával tréner ružomberskej druhej zmeny Ladislav Pecko. „Prvý polčas sme pracovali slušne. Podobne to bolo až do tretieho inkasovaného gólu, ďalej sa už stretnutie iba dohrávalo. Opäť sa potvrdilo, že vpredu nám chýba väčšia kvalita,“ dodal Pecko.

MFK Ružomberok B – MFK Skalica 0:3 (0:1)

Góly: 26. Nagy, 64. Frimmel, 68. Haša (z 11m). Žlté karty: 47. Brenkus, 57. R. Kružliak, 68. Filipiak - 16. Blažek, 20. Popović. Rozhodoval: Ježík – 282 divákov.

MFK: Krajčírik – Ondrek, Mário Mrva, Filipiak, Madleňák, Múdry, Dopater (63. V. Jedinák), Kmeť, Brenkus (78. J. Kudlička), Mário Almaský (63. Švec), R. Kružliak.

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia