Beh Olympijského dňa v Ružomberku

Beh Olympijského dňa v Ružomberku

RedakciaŠport23.6.2022

Po troch rokoch, keď dve kapitoly vypadli kvôlu koronavírusu, sa v Ružomberku, pod zastrešením Olympijského klubu Liptova (OKL) a Centra voľného času Elán, konal Beh olympijského dňa. Na tartanovej dráhe Základnej školy Zarevúca organizátori narátali cez tristo štartujúcich.

Dostavili sa mladé basketbalistky, futbalisti, hokejisti, atlét, či horský cyklista, ale aj „decká“, bez klubovej príslušnosti. Na tamojší atletický areál zavítal tiež viceprimátor mesta Michal Lazár a predseda OKL Roman Králik. Najpočetnejšie štartovné pole vyskladali chlapci a dievčatá materských škôl, preto do programu museli byť zaradené dokonca dva behy na čas.

So svojimi „deťúrencami“ tu boli aj dve niekdajšie basketbalové reprezentantky, olympioničky Iveta Bielikovej a Dagmar Petruf-Huťková. „Som veľmi vďačná za takéto aktivity, Najradšej by som bola, keby išlo o pravidelné podujatie,“ dala sa počuť Bieliková. „Mám len príjemný pocit, že prišlo toľko škôl a v takom hojnom počte. Akurát ma trochu mrzí, že čím vyššia kategória záujem ide dole,“ pripojila sa Petruf Huťková.

Keďže týmto podnikom si pripomíname vznik Medzinárodného olympijského výboru (bol založený 23. júna 1894), oboch bývalých skvelých basketbalistiek Ruže sme sa spýtali aj na spomienky spod piatich kruhov. „Olympiáda, to je špecifické podujatie. Niečo neopakovateľné. V jednej dedine žijete s najlepšími športovcami z celého sveta. Všetko je to na báze fair-play, niečo podobné by sme potrebovali, aby fungovalo aj v našej súčasnej spoločnosti. V Barcelone sme, ešte ako Československo skončili na 6. mieste a získali bod olympijského hodnotenia krajín,“ uviedla Iveta Bieliková, ktorá štartovala presne pred tridsiatimi rokmi na 25. Letných olympijských hrách v Španielsku. „Moje spomienky na olympiádu, hoci už ubehlo pár rôčkov, sú stále veľmi živé. Keď som teraz počula tóny olympijskej hymny, až zimomriavky mi prebehli po rukách. Tak som bola dojatá. Olympiáda, to ja a absolútny vrchol, niečo fascinujúce. A o tej našej v Sydney 2000 sa dokonca hovorilo a písalo ako a najkrajšej,“ vravela Dagmar Petruf-Huťková.

Víťazi – MŠ: Šulc (MŠ Š. Moyzesa) a Lamačová (ZŠ Hrabovská cesta), ZŠ 1. - 2. roč.: Pažítka a Balážová (ZŠ Bystrická cesta), 3. roč.: Šipec (ZŠ Zarevúca) a Ťupeková (ZŠ Bystrická cesta), 4. - 5. roč.: T. Krška (ZŠ Zarevúca) a Húsková (ZŠ Ľubochňa), 6. - 7. roč.: Ondečko (ZŠ Zarevúca) a Praženicová (Bystrická cesta), 8. - 9. roč.: Škuta (ZŠ Klačno) a Ďuratná (ZŠ Ľubochňa), SŠ: 1. - 2. roč. SŠ: Vierik a Dotková (obaja Gymnázium sv. Andreja), 3. roč.: Dropa (Gymnázium sv. Andreja).

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia