Belania vyhrali turnaj v Liptovskej Lúžnej

Belania vyhrali turnaj v Liptovskej Lúžnej

RedakciaŠport25.6.2019

Tento rok OŠK Liptovská Lúžna mal na starosti tradičný Cyrilometodský turnaj vo futbale, ktorého organizátori sa pravidelne striedajú. Z kvarteta mužstiev, ktoré si na tomto podujatí Revúckej doliny dáva „stretávku“ chýbala Liptovská Osada. Tá v priebehu minulej sezóny aj vystúpila z ôsmej ligy a nateraz zmizla z futbalovej mapy.

Aj keď nešlo o body, nečakalo sa, že favorizovaný domáci tím zhorí ako fakľa a víťaznú trofej si odnesie účastník najnižšej liptovskej súťaže Biely Potok. Lúžňania, ktorým v VI. lige patrila siedma priečka, najprv podľahli Liptovským Revúcam (VIII. liga) 3:5 a potom dostali poriadnu facku od Belanov – 2:8.

Je pravda, že obaja naši súperi boli posilnení hlavne svojimi bývalými hráčmi, ale aj tak sme si urobili poriadnu hanbu,“ priznal tréner Liptovskej Lúžnej Peter Veselovský. „Inkasovali sme rýchle góly, nepodržal nás ani brankár. Ľudia určite boli nahnevaní. Doma sa patrí vyhrávať, alebo aspoň odohrať dobré zápasy, no my sme podali dva slabučké výkony. Deň pred turnajom sa v dedine pálili Jánske ohne a asi to na chlapcoch zanechalo stopy.“

Keďže Biely Potok remizoval s Liptovskými Revúcami 1:1, o jeho primáte rozhodlo celkove lepšie skóre. „Áno, boli sme v inej zostave, než v riadnej súťaži. Pomohli nám niektorí chlapci, ale spokojní som bol aj s našimi kmeňovými hráčmi. V stretnutí proti Revúčanom som musel cez prestávku zvýšiť aj hlas, lebo sme predvádzali peší futbal,“ hodnotil kouč Belanov Rudolf Grom. Na otázku, či v ďalšej sezóne pôjde jeho mužstvo (teraz skončilo v ôsmej lige, v skupine A druhé za Lúčkami) na postup len stručne odvetil: „Ak chalani budú tak trénovať, aby v zápasoch vládali, tak môžeme pomýšľať aj na postup. Ešte však ani nevieme, aká bude štruktúra ôsmej ligy. Je pozitívne, že už aj sami hráči si dobýjajú baterky.“

Predseda Tatrana Liptovské Revúce Michal Saniga si turnaj pochvaľoval. „Zápasy boli zaujímavé, hralo sa hore – dole. Samozrejme našu silu zvýšili odchovanci. Keby sme mali takýto tím aj v súťaži, mohli by sme hovoriť aj o postupových plánoch. Veru, zrodilo sa veľké prekvapenie na úkor domácich. Tí však mali neskutočné diery v obrane,“ vravel M. Saniga.

Výsledky: Liptovská Lúžna – Liptovské Revúce 3:5, Liptovské Revúce – Biely Potok 1:1, Liptovská Lúžna – Biely Potok 2:8.

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia