Belasí na kolenách, Krajčírik so štvrtou nulou

"Belasí" na kolenách, Krajčírik so štvrtou nulou

RedakciaŠport23.9.2021

Ružomberskí futbalisti včera vyzmizíkovali majstrovskému Slovanu (1:0) nulu v kolónke prehier a v domácej šatni zaznel prvý víťazný pokrik v tejto sezóne.

Veru, je to prvé víťazstvo na vlastnom štadióne, po troch remízach a jednej prehre. Tie body sme už strašne potrebovali. Myslím si, že celý zápas sme dobre pracovali a v druhom polčase sme dokonca boli jasne lepší. Tentokrát futbalový boh bol k nám spravodlivý, je to zaslúžené víťazstvo,“ vravel po zápase autor jedinej presnej trefy Martin Regáli.

Počas jesennej časti „Struhárovci“ neúrekom „góloviek“ zavraždili, čo ich stálo body. Včera ich trpezlivosť bola korunovaná v poslednej minúte riadneho hracieho času. „Som šťastný, že mi to padlo. Vôbec ale nešlo o to, kto sa trafí, hlavne, že sme vyhrali. Aj v predchádzajúcich zápasoch sme hrali dobre, len neprichádzali góly. Proti Slovanu nebolo toľko šancí ako v uplynulých stretnutiach, no jednu sa využila a preto sme vyhrali,“ pokračoval Regáli, ktorý vzápätí opísal aj rozhodujúci moment pod Čebraťom. „Adam Brenkus dobre zahral priamy kop, keďže Matej Madleňák vravel, že ide na prednú žrď, ja som zostal trochu v závese. No lopta si ma našla a upratal som ju do siete.“

Právom žiaril aj brankár Ruže Ivan Krajčírik. „Bol to náročný zápas. Dobre sme sa ale na Slovan pripravili, hoci nikto nevedel, v akej zostave nastúpi. Sústredili sme sa však hlavne na seba, na vlastný výkon. Každý na ihrisku vedel, čo chceme a máme hrať. V predchádzajúcich domácich zápasoch sme vždy z brankára súpera urobili hrdinu. Teraz z dvoch šancí sme dali jeden gól a vzadu udržali nulu. Je to moja štvrtá v tejto sezóne. Mám z nej veľkú radosť, no chalani mi ohromne pomáhajú. Teší ma, že Martinovi Regálimu začína padať, je to veľmi dobrý hráč,“ rozprával vysmiaty Krajčírik.

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia