Bešeňová krôčik od postupu, ale i pred dilemou

Bešeňová krôčik od postupu, ale i pred dilemou

RedakciaŠport2.6.2021

V piatej lige, v B skupine, futbalisti OŠK Bešeňová po jedenástich kolách trónia na špici tabuľky, s päťbodovým náskokom pred Oravskou Jasenicou. Keďže Stredoslovenský futbalový zväz nariadil dohrať už len jesennú časť, po ktorej oficiálne súťaž uzatvorí, Bešeňovcom k potvrdeniu prvenstva a k postupu do IV. ligy stačí iba „bodík“, pretože vzájomný duel s Oravskou Jasenicou vonku vyhrali 3:1.

Futbalisti od termálnych prameňov 20. júna privítajú Turčiansku Štiavničku a 27. júna vycestujú do Dlhej na Orave. „Po strašne dlhom čase, po vyše ôsmich mesiacoch opäť sa v našej obci bude hrať futbal. Do zápasu pôjdeme s jediným cieľom, naplno zabodovať a pred posledným kolom byť definitívne víťazom súťaže,“ rozhovoril sa hrajúci bešeňovský kouč Jozef Kapláň.

Tridsaťpäťročný futbalový fanatik, ktorý vlastnú hráčsku dráhu vyšperkoval aj zahraničnými angažmánmi, len privítal návrat amatérskeho futbalu. „Som rád spolu s chlapcami, že zase môžeme trénovať, stretávať sa a hrať. Už máme za sebou dve prípravné stretnutia, vyhrali sme nad Liptovskou Štiavnicou 6:2 a remizovali s ružomberskou ´devätnástkou´ 2:2. Samozrejme, nutné je testovanie na covid, u nás je to však jednoduchšie, lebo osemdesiat percent chalanov ochorenie prekonalo a daktorí sú už aj zaočkovaní. Netajím reštart tréningov sprevádzala značná eufória, veľký zápal.“

Bešeňová má primát na dosah, ťažko predpokladať, že líder súťaže, ktorý len dvakrát nezvíťazil (jedna remíza a jedna prehra) by v dvoch stretnutiach vyšiel naprázdno, no nie je isté, či v prípade triumfu postupovú ponuku i využije. „Už som sa na túto tému rozprával so starostom obce Martinom Baranom. Padla dohoda, že budúci týždeň sa uskutoční spoločné stretnutie aj za účasti predstaviteľov klubu. Jednak musíme poznať finančnú situáciu, teda možnosti OŠK, no takisto názory hráčov. Išlo by o dlhšie cesty za súpermi, aj do Žilinského kraja, či na Kysuce. Chalani chodia do roboty a keď v nedeľu sa bude hrať večer, návraty späť, budú pomerne neskoré. Nemôžem ísť za niečím tvrdohlavo, treba aby to aj kabína schváliť. Do najbližšieho ´majstráku´ bude známe, aké sú naše plány a ambície Musíme to rozlúsknuť,“ ozrejmil situáciu Kapláň.

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia