Bešeňová vymazala zo Slovenského pohára Púchov, ktorý je o dve poschodia vyššie

Bešeňová "vymazala" zo Slovenského pohára Púchov, ktorý je o dve poschodia vyššie

RedakciaŠport16.9.2020

Futbalisti OŠK Bešeňová preskočili aj tretiu prekážku v Slovnaft Cupe. Účastník V. ligy dnes, pred krásnou návštevou (takmer šesťsto divákov) vylial z národného pohára druholigový MŠK Púchov, po víťazstve 2:1. Mužstvo od termálnych prameňov sa postaralo o menší športový zázrak.

Zápasový účet v 32. min. otvoril Mário Almaský (1:0), hostia v 81. min. po góle Štefanca z jedenástky rozdúchali nádej minimálne na penaltový rozstrel (1:1). Tri minúty pred naplnením riadneho hracieho času im ale „klinec do rakve“ z priameho kopu zabil Štefan Zošák.

Sú to úžasné pocity,“ dal sa bezprostredne po záverečnom hvizde hlavného arbitra Lukáša Dziviaka počuť hrajúci tréner Bešeňovej Jozef Kapláň. „Keď sa celkove pozriem na priebeh zápasu, môžem skonštatovať, že po prvom polčase sa dalo vyhrávať aj 3:0, pričom ďalšie dve miliónové príležitosti sme nevyužili na začiatku druhej ´polky´. Sme veľmi šťastní, veď ideme do 4. kola a určite zaslúžene. Teraz budeme zvedaví na žreb.“

Kým dlhoročný prvoligista Zošák je už stálicou OŠK, absolútnu premiéru v dedinskom drese mal 38 – násobný slovenský reprezentant a v súčasnosti asistent trénera MFK Ružomberok Marek Sapara. „Som rád, že ´Sapi´ nastúpil, veľmi nám pomohol. Hral do 51. min., no potom ho začala ťahať achilovka. Aj touto cestou by som sa chcel Marekovi poďakovať,“ pripojil Kapláň.

OŠK Bešeňová – MŠK Púchov 2:1 (1:0)

Góly: 32. Mário Almaský, 87. Zošák – 81. Štefanec (z 11 m). Žlté karty: Teličák, Kapláň – Kopiš, Hunana, Varga. Rozhodovali: Dzivjak – Mihalík, Bobko – 590 divákov.

OŠK: Pažítka – Baďo, Zošák, Mário Almaský, Maďarec, E. Vierik (85. Uram), Janiga, Kapláň, A. Bartoš, Teličák, Sapara (51. P. Vierik).

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia