Bešeňovci chcú (chceli) sa pobiť o štvrtú ligu

Bešeňovci chcú (chceli) sa pobiť o štvrtú ligu

RedakciaŠport23.3.2020

Aj v nižších futbalových súťažiach viaceré kluby s odvetnou časťou spájali smelé očakávania. Tie stále ešte minimálne blikajú, pričom už príslušné riadiace orgány (Stredoslovenský futbalový zväz a Liptovský futbalový zväz) upozorňujú, že treba rátať aj s najkrajnejším riešením, teda zrušením jarnej časti súťažného ročníka 2019/2020.

Ak sa súťaž nedohrá, v našom prípade pôjde o nemalú ujme. Mužstvo malo sezónu veľmi dobre rozbehnutú, len dva body strácame na vedúcu Oravskú Porubu a na jar by sme všetkých súperov z hornej šestky privítali na svojom ihrisku. Chalani boli maximálne namotivovaní, takisto sám som sa na odvetnú časť veľmi tešil,“ uviedol hrajúci tréner po jeseni tretieho mužstva V. ligy OŠK Bešeňová.

Futbalisti od termálnych prameňov odviedli v zime veľmi dobrú a poctivú robotu. „Až do nariadenej karantény mužstvo na tréningy využívalo vedľajšiu hraciu plochu v Ružomberku a naše malé ihrisko takisto s umelým trávnikom. Chodili sme tiež do telocvične v Liptovskej Teplej. S tréningovým procesom vládla maximálna spokojnosť, vždy sa zišlo okolo štrnásť-pätnásť hráčov. Získali sme aj veľkú posilu bývalého prvoligistu a v aktuálnej sezóne hráča druholigového Popradu Štefana Zošáka. Chlapci majú za sebou štyri víťazné prípravné stretnutia, keď zdolali i účastníkov IV. ligy Diviaky a Tvrdošín. Žiaľ, všetko sa muselo zastaviť. Samozrejme, beriem, zdravie je prvoradé. Keby sa jar zrušila, budeme to rešpektovať,“ pokračoval Kapláň.

Bešeňovci boli odhodlaní pobiť sa o miestenku v štvrtej lige. „Takú vydarenú jeseň ešte asi mužstvo v V. lige nemalo. Už ale musíme myslieť dopredu, na záložný plán. Ak sa sezóna nedokončí pokúsime sa o postup v ďalšej. Čože my vo vidieckej súťaži, skutočnú tragédiu by napríklad v Anglicku prežil Liverpool, ak by sa Premier League nedohrala, hoci je už teraz takmer istým majstrom,“ dodal Jozef Kapláň.

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia