Bešeňovci na čele V. ligy a v 4. kole Slovenského pohára

Bešeňovci na čele V. ligy a v 4. kole Slovenského pohára

RedakciaŠport4.11.2020

Všetkých nás mrzí, že sa jesenná časť nedohrala a nemôžeme ani trénovať a stretávať sa. Futbal nám veľmi chýba, treba však rešpektovať nariadenia, pretože situácia s koronavírusom je mimoriadne vážna,“ uviedol Štefan Zošák, stredopoliar aktuálneho lídra V. ligy, skupiny B Stredoslovenského futbalového zväzu.

Bešeňovci trónia na čele tabuľky s 5 – bodovým náskokom pred Oravskou Jasenicou a sedem bodov majú k dobru na tretiu Oravskú Porubu. „Hrajúci tréner Jozef Kapláň dal dokopy výbornú partiu, ktorá príkladne drží spolu. Na tréningu sa nás niekedy zíde toľko, že Jožko má kopec roboty, aby takúto masu zvládol. Zároveň si dovolím povedať, pri všetkej úcte k ostatným mužstvám, že Bešeňová disponuje suverénne najkvalitnejším kádrom,“ pokračoval 35 – ročný futbalista, ktorý v januári sa rozhodol nadobro useknúť svoju profesionálnu dráhu, pričom jeho poslednou štáciou bol druholigový Poprad.

V jeseni pravidelne za OŠK Bešeňová nastupovali až traja bývalí prvoligoví kozáci. Okrem Zošáka, ešte Miroslav Božok a Mário Almaský. Na súpiske figuruje tiež meno 38 – násobného slovenského reprezentanta Mareka Saparu, ktorý pomohol tímu vo víťaznom stretnutí Slovnaft Cupu proti účastníkovi II. ligy Púchovu (2:1).

OŠK z jedenástich „majstrákov“ deväť vyhral, raz remizoval (vo Švošove 1:1) a rovnako v jednom stretnutí vyšiel naprázdno (v Chlebniciach 2:3). „Musím priznať, že vo Švošove sa zrodila spravodlivá deľba bodov, bol to kvalitný a vyrovnaný zápas. V Chlebniciach sme však nemali prehrať. Udiali sa tam veci, ktoré nechcem komentovať,“ vravel ďalej muž, ktorý v našej elitnej súťaži odohral 337 stretnutí, z toho 273 v ružomberských farbách a obliekal tiež dres kazašského Šachtaru Karagandy.

V Slovenskom pohári futbalisti od termálnych prameňov preskočili tri prekážky (Rakytovce, Nižná a Púchov). „Tešili sme sa na ďalšieho druholigistu Komárno, ale kvôli koronkríze 4. kolo bolo zatiaľ odložené. Verím, že ešte aj ´pohár´ si zahráme,“ podotkol Zošák.

Po domácich zápasoch spoločný obed, po tréningoch debaty pri pivku, aj to patrí do rodinného koloritu úspešného a takisto charakterovo silného bešeňovského mužstva.

„Zoši“, ako dôverne rodáka z Hanušoviec nad Topľou oslovujú tí najbližší, ani v súčasnosti nie je bez pohybu. „Denne behám, za mesiac 260-270 kilometrov. Hotoval som sa aj na polmaratón, lenže COVID-19 ´zrušil´ taktiež bežecké podujatia,“ dodal motor OŠK Bešeňová.

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia