Bešeňovci oslavovali postup do štvrtej ligy

Bešeňovci oslavovali postup do štvrtej ligy

RedakciaŠport20.6.2021

Futbalisti OŠK Bešeňová v dnešnom zápase 12. kola V. ligy nenechali nič na náhodu, Turčiansku Štiavničku deklasovali 7:0 a definitívne si, z prvého miesta zabezpečili postup do štvrtej ligy.

Bol to zápas, v ktorom domáci s takými futbalovými ikonami ako Marek Sapara, Štefan Zošák, či Miroslav Božok, vytiahli ohromný futbalový apetít a jednoznačne dominovali. V žiadnom prípade ale nešlo iba o defilé spomenutých osobností „koženej“. Celé bešeňovské súkolie v horúčave klapalo ako dobre namazaný stroj. Už do prestávky (4:0) bolo „vymaľované“ a rozhodnuté, že k termálnym prameňom sa bude v súťažnom ročníku 2021/2022 chodiť na zápasy štvrtého republikového poschodia.

Sú to zatiaľ najkrajšie pocity v mojej trénerskej kariére. Ide o historický medzník, keď Bešeňová ide prvého miesta do štvrtej ligy. Teším sa s celým kolektívom, s výbornou partiou. Dnes bolo vidno, že chalanom počas pandémie chýbal futbal. Je iné vybehnúť na majstrovský zápas, ako na prípravný,“ dal sa počuť šťastím prýštiaci hrajúci tréner Bešeňovej Jozef Kapláň.

Veru schuti som si zahral, hoci bolo strašne teplo,“ konštatoval 38 – násobný slovenský reprezentant a autor dvoch bešeňovských gólov, Marek Sapara. „Je tu skvelá partia, tá ma drží pri tom, že ešte stále behám po ihrisku.“

Po záverečnom hvizde hlavného arbitra Erika Gemzického, vytryskol gejzír obrovskej domácej radosti. „Veľký úspech a obrovská radosť,“ vyhlásil očividne uveličený tamojší starosta a bývalý bešeňovský dlhoročný futbalista Martin Baran.

OŠK Bešeňová – ŠK Turčianska Štiavnička 7:0 (4:0)

Góly: 42. a 63. Mário Almaský 2, 45. a 50. Sapara 2, 17. Vierik, 82. Zošák.

Bešeňová: Pažítka – Baďo, Mário Almaský, Jacko (67. M. Vrtich), Maďarec (67. Kaplánek), E. Vieri (60. Uram), Janiga, Božok (60. Katrák), Zošák, Teličák, Sapara (60. Kapláň).

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia