Bešeňovci si proti Komárnu nezahrajú

Bešeňovci si proti Komárnu nezahrajú

RedakciaŠport11.3.2021

Futbalisti OŠK Bešeňovej v aktuálnej edícii Slovnaft Cupu postupne vyradili treťoligové Rakytovce (4:2), konkurenta z V. ligy Nižnú na jej ihrisku (3:2) a druholigový Púchov (2:1). V 4. kole mužstvo hrajúceho trénera Jozefa Kapláňa malo doma privítať (21. októbra 2020) ďalšieho súpera z II. ligy Komárno. Na základe včerajšieho rozhodnutia Slovenského futbalového zväzu s týmto mužstvom si už Bešeňovci sily nezmerajú. V Slovenskom pohári pokračujú len tímy z dvoch našich najvyšších futbalových poschodí.

Keď táto správa vyšla von, samozrejme, nastalo u nás veľké sklamanie. S odstupom niekoľkých hodín už to tak neberieme. Ak sa vôbec netrénuje, nemôže ani hrať. V prvom rade si želáme, aby sa vytvorili podmienky pre obnovenie tréningového procesu a niečo ešte odohralo zo súťažného ročníka 2020/2021,“ rozprával Kapláň.

Šéfa realizačného tímu tamojšej „koženej“ potešilo, že v novej sezóne vyradené mužstvá z nižších súťaží budú priamo nasadené do 4. kola. „Takže o historický úspech futbal v dedine nepríde. Všetko zlé je niekedy aj na niečo dobré. Možno dostaneme ešte atraktívnejšieho súper, napríklad z Fortuna ligy,“ pripojil Kapláň.

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia