Bešeňovci štyrikrát pokorili defenzívu so stopérom P. Struhárom

Bešeňovci štyrikrát pokorili defenzívu so stopérom P. Struhárom

RedakciaŠport8.4.2022

Včera sa pri termálnych prameňoch dohrával duel 15. kola IV. ligy, skupiny Sever OŠK Bešeňová – Slovan Žabokreky. Domáci futbalisti vyhrali 4:0 a tým sa posunuli na čelo tabuľky, pričom majú rovnaký 33 - bodový zisk ako druhé Kysucké Nové Mesto a tretí je Makov (30 bodov), ktorý má jeden zápas k dobru.

Včerajší duel mal špecifický náboj. Hrajúci kouč domáceho tímu Jozef Kapláň je v roly kondičného trénera členom realizačného tímu A mužstva MFK Ružomberok, ktorému šéfuje Peter Struhár, zároveň stopér Žabokriek.

Nebol to zápas Kapláň – Struhár, ale Bešeňová – Žabokreky,“ zdôraznil Kapláň. „Odohrali sme ťažké stretnutie, súper bol veľmi dobre organizovaný a takticky na nás pripravený. Vedeli sme, že jeho silnou stránkou sú štandardné situácie, na čo sme sa nachystali. Hostia ich mali celkove dosť, no nedokázali sa presadiť. Aj my sme to mali zložitejšie ako v predchádzajúcich zápasoch doma. Avšak dokázali sme, po zisku lopty, využiť nejaké skulinky v obrane Žabokriek.“

Ani pre Struhára, to nebol tuctový zápas, veď na druhej strane vybehli na ihrisko persóny, ktoré dobre poznal. „Niektorých hráčov Bešeňovej som v Ružomberku trénoval a s Pištom Zošákom som dokonca v sezóne 2012/2013 v Nitre hrával,“ uviedol kouč futbalovej Ruže. „V samotnom zápase sa len potvrdilo, že Bešeňovci majú skúsených hráčov a zaslúžene vyhrali.“ Na adresu svojho ružomberského kolegu Kapláňa, Struhár podotkol: „Jožko mal obrovskú chuť a na ihrisku bol mimoriadne aktívny a kľúčovou postavou svojho tímu, ktorý veľmi dobre na nás pripravil.“ Do 64. min. bol na „placi“ aj 38 – násobný reprezentant Marek Sapara. „Sapi dobre rozhadzoval lopty a vedel si nájsť vhodný priestor,“ dodal Peter Struhár.

OŠK Bešeňová – FC Slovan Žabokreky 4:0 (2:0)

Góly: 26. a 50. Mário Almaský, 29. Baďo, 61. Kapláň. 200 divákov.

OŠK: T. Pažítka - Praženica, Baďo, Mário Almaský, Hutník (72. Kaplánek), Jacko (61. P. Vierik), E. Vierik (84. M. Pažítka), Janiga, Zošák (72. Šimo), Sapara (64. Jurčo).

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia