Bez pravých legionárok, po prvej časti skvelá druhá priečka

Bez "pravých" legionárok, po prvej časti skvelá druhá priečka

RedakciaŠport12.1.2023

Prvé Piešťanské Čajky (plných 14 víťazstiev), druhý MBK Ružomberok (12), tretia Slávia Banská Bystrica (10), štvrtý ŠBK Šamorín (8). Takto vyzerá prvá polovica tabuľky Niké extraligy basketbalistiek po základnej časti. Toto kvarteto bude od soboty (14. januára) pokračovať v nadstavbovej hornej štvorke.

Program základnej časti sa zavŕšil až včera (11. januára) dohrávaným stretnutím 10. kola medzi Popradom a Ružomberkom (38:61). K doterajšej časti súťažného ročníka 2022/2023 sme sa vrátili v rozhovore s trénerom Ruže Jurajom Sujom, ktorý so slovenským tímom a zatiaľ s jednou Češkou, urobil menšiu dieru do podkošového sveta.

Keď sa obzriete za základnou časťou, čo zvlášť by ste vypichli?

„Dvanásť víťazstiev zo štrnástich zápasov, to je určite nad očakávania.“

Pred štartom extraligy z vašich vyjadrení bolo skôr cítiť obavy, ako to vypáli, no zatiaľ je to rozprávková cesta, čo vy na to?

„Do sezóny sme vstupovali s úzkym kádrom i so zdravotnými problémami. Viac – menej na poslednú chvíľu sa vyskladalo nové družstvo, takže sami sme nevedeli, ako to všetko môže dopadnúť. Dievčatá hrajú dobre, idú na doraz. Keď aj niečo nevyšlo úplne podľa predstáv, na ich obranu treba povedať, že nedá sa stále šliapať na hrane možností. Tieto mladé hráčky majú nárok na to, že nie vždy sa im všetko podarí.“

Určite klobúk dole, zatiaľ je to sezóna bez jediného výbuchu, čo poviete?

„Áno, doteraz nebol žiadny výsledkový skrat. Herne boli slabšie zápasy, na CBK Košice, či včera v Poprade, ale to je normálne, pri štrnástich kolách nemôže byť všetko ideálne.“

Ktoré výkony by ste zvlášť vyzdvihli?

„V prvom rade by som spomenul domáci duel proti Piešťanom, ten bol naozaj veľmi dobrý. Napokon sa síce prehralo o šestnásť bodov (66:82), lenže do 36. min. bol výsledok otvorený, družstvá sa naťahovali o každý kôš. A to sme od tretej štvrtiny hrali bez jedinej pivotky Lucie Hadačovej. Vysokú cenu majú víťazstvá nad Sláviou Banská Bystrica, či už v našej hale (58:50), alebo potom, keď klub urobil zmenu na trénerskom poste, vonku a ešte vyšším rozdielom (68:50).

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia