Bez Regáliho, Mojžiša a J. Masla, aj tak (zatiaľ) bez prehry v nadstavbe

Bez Regáliho, Mojžiša a J. Masla, aj tak (zatiaľ) bez prehry v nadstavbe

RedakciaŠport16.4.2022

Boli to veľké rany! Napriek trom citeľným ujmám, ružomberskí futbalisti včera v súboji so staronovým majstrom Slovanom Bratislava získali cenný bod – 0:0.

V 41. min. musel pre zranenie ihrisko opustiť kľúčový muž ofenzívy MFK Martin Regáli. Prvý polčas bol konečnou, z rovnakého dôvodu, pre stopéra Alexandra Mojžiša a v 51. min. sa naplnila aj zápasová misia druhého stredového obrancu Jána Masla, keď bol vylúčený po faule na Čavriča. Ružomberský tím proti „belasým“ pokračoval bez troch veľkých opôr, no družina trénera Vladimíra Weissa ho ani tak nedostala na kolená.

Každý bod je dobrý, o to viac so Slovanom. Remízu si vážime. Veľká vďaka patrí chalanom, ako zápas odmakali, aj za mňa. S výsledkom musíme byť spokojní,“ vravel po stretnutí kapitán Ruže a jej najskúsenejší harcovník Ján Maslo.

Šéf domácej kabíny najprv uvidel žltú kartu, ale po štyroch minútach hlavný arbiter Boris Marhefka, po komunikácii s VAR (videorozhodcom) zmenil svoj pôvodný verdikt a ružomberského „zadáka“ vylúčil. Len mimochodom, bol to prvý hráč Struhárovho mužstva, ktorý v aktuálnej sezóne takto predčasne a nedobrovoľne musel ísť pod sprchy. „Dlhá lopta prepadla za nás. V súboji s Čavričom jemný kontakt bol, takže červená karta bola asi oprávnená. Po žltej, som si myslel, že ešte nejaký hráč stál za mnou, lenže vzápätí rozhodca povedal, že som bol posledný,“ objasňoval inkriminovaný moment J. Maslo, ktorý ďalej duel sledoval už len na televíznej obrazovke v šatni svojho mužstva. „Človek to prežíva ešte horšie, ako na ihrisku. Veru, nič príjemné. Chalani to však potom výborne odbehali. Slovan mal nejaké šance, to je jasné, veď disponuje veľkou kvalitou. Tiež nás v bráne podržal Ivo Krajčírik.“

Celkove magnet fortunaligového kola veľa futbalovej krásy nepriniesol. Mužstvo z Tehelného poľa pod Čebraťom spečatilo svoj štvrtý titul za sebou, ale neoslnilo. Ani počas 40 – minútovej presilovky jedenástich na desiatich. „Bol to veľmi náročný zápas. Do môjho vylúčenia viac – menej vyrovnaný, s minimom šancí, skôr boj o stred poľa. Nezakrývam, viac sme sa v prvom polčase chceli tlačiť dopredu, lenže súper ukázal svoju kvalitu na lopte. Vedel si nás postrážiť, preto smerom dopredu to nebolo jednoduché,“ pripojil Ján Maslo.

Zo zápasov v nadstavbe o titul má Ružomberok bilanciu tri víťazstvá, tri remízy a nula prehier.

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia