Bez šancí sa nedá uloviť tri body

Bez šancí sa nedá uloviť tri body

RedakciaŠport14.8.2022

Ružomberským futbalistom sa včera proti AS Trenčín (0:0) ťažko odomykali obranné vrátka súpera. Napokon za 95 minút (aj s nadstaveným časom) ich ani neotvorili. Je pravda, že hostia boli kompaktní v defenzíve, ale na takú biednu útočnú vizitku, jedna strela do priestoru brány a žiadna skutočná „gólovka“ si fanúšik Ruže za éry trénera Petra Struhára azda ani nepamätá. Celkove to bol futbal bez šťavy.

Viac sme sa mali tlačiť dopredu, do zakončenia,“ priznal Struhár. „Aj zo štandardných situácií. Chalanom sa núkali tiež možnosti spoza šestnástky. Je to však o rozhodovaní. Keby to hráč vzal, na seba, išiel do strely, určite viackrát by sme trafili bránu. Hlavne som nebol spokojný s tým, že keď sa získala lopta, nebol z toho očakávaný profit. Napríklad Matej Madleňák mal v jednom prípade veľmi dobrú príležitosť na finálnu prihrávku. Ak by ju dal, hráč by z prvej zakončoval z piatich-desiatich metrov. V takýchto situáciách sme však zlyhávali. Absentovala dobrá prihrávka, aj preto tak málo striel.“

Vicemajster vyrukoval na AS s netradičným rozostavením 3 – 4 – 3. Smerom dopredu to však veľmi nefungovalo. Na ihrisku absentovali útočné perute. „Aj čo sa týka systémových vecí, chceme, aby chlapci napredovali. V súčasnej dobe je potrebné byť pripravení s viacerými možnosťami. Sezóna je dlhá, navyše máme dosť zranených hráčov. Takisto na to musíme reagovať. Žiaľ, chýbalo nám trochu kvality vpredu. Ani s loptou hráči nepracovali tak, akoby som si predstavoval. Nuž, taký bol náš obraz. Musíme len poctivou robotou a pokorne ísť ďalej, aby sme si vytvárali šance a dokázali ich premeniť,“ dodal ružomberský kouč.

V najbližšom kole (20. augusta) Ružomberok vycestuje na ihrisko posledných Zlatých Moraviec, ktoré zatiaľ získali len dva body a potom (28. augusta) doma privíta Slovan Bratislava.

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia