Bežci si dajú rande v Liptovských Revúcach

Bežci si dajú rande v Liptovských Revúcach

RedakciaŠport28.8.2020

V sobotu (29. augusta) sa uskutoční 5. ročník horského krosu Vertikal Ploská. Spoločný štart pre všetkých účastníkov (juniori, juniorky, štyri kategórie mužov a tri žien) je o 10. hod. pred budovou bývalej Konštrukty. Pretekárov čaká 5,2 km trať s prevýšením 825 m.

„Netajím, do poslednej chvíle sme zvažovali, či podujatie zorganizujeme. Súčasná doba v tomto smere je veľmi ťažká, hľadali sme rôzne cesty ako preteky finančne vykryť. Som rád, že to vyšlo a kontinuita nebude porušená,“ uviedol riaditeľ revúckeho vertikalu Miloš Gazdarica.

V roku 2016 obec Liptovské Revúce prvý raz zasvietila slovenskej atletickej mapy. Bežeckú termínovku obohatila Vertikalom Ploská. Hneď pri ouvertúre sa nový beh chytil. Parádny „stupáčik“ prišlo sprobovať 57 záujemcov. Táto cifra potom prežila ďalšie dva ročníky, až vlani pri štvrtom dieli sa organizátori z Outdoorového klubu Čierny kameň tešili z nového účastníckeho maxima – 65 pretekárov. Najrýchlejší bol skvelý poľský vytrvalec Andrzej Dlugosz ktorý sa postaral aj o nový traťový rekord 33:38,5 min.

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia