Bežci zostali v aute

Bežci zostali v aute

RedakciaŠport6.10.2020

Tri ružomberské bežecké pozvánky mali svoje dátumy kalendári behov mimo dráhu v mesiaci október. Organizátori ich aj pripravovali, no kvôli opatreniam Úradu verejného zdravotníctva SR, boli nútení kapitulovať. Túto sobotu bol na programe 5. ročník Behu na Málinné, v nedeľu 18. októbra sedemnásty diel Behu okolo Sidorova a na 31. októbra štvrtý Beh ku Krížu chystali Černovci, ktorí ho na jesenný termín presunuli pre koronu z apríla. Všetko išlo o zastávky Ružomberskej bežeckej ligy 2020.

Ešte nie tak dávno mali zelenú hromadné, aj športové podujatia v exteriéry pre tisíc osôb. Potom vláda chystala podmienky od 1. októbra sprísniť na 200 ľudí vonku a 100 v interiéri. Vzápätí to však vyzeralo na plný knokaut šport. Uvažovalo sa o zakázaní všetkých hromadných akcií, ak by organizátor nezabezpečil u účastníkov testovanie na koronavírus nie staršie ako dvanásť hodín.

Napokon športoviská (zatiaľ) nemuseli úplne utíchnuť, pri hromadných podujatiach je však stanovený maximálny limit 50 ľudí. Preto aj padli tri už spomínané bežecké vábničky. Do stanoveného počtu by sa ani jedna nezmestila. Beh ku krížu vlani absolvovalo 122 pretekárov, Beh na Málinné 146 a Okolo Sidorova 276. A k tomu ešte treba prirátať organizátorov, rozhodcov, kontroly na tratiach a ďalší nevyhnutný personál.

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia