Bežecká pozvánka na Štefana

Bežecká pozvánka na Štefana

RedakciaŠport24.12.2022

Po dvojročnej pauze, kvôli covidovej výluke, sa v Ružomberku zase bude konať Liptovský Štefanský beh. Pôjde o jeho piaty ročník. Po jednej próbe (v roku 2018), keď organizátori vytiahli štart a cieľ pred reštauráciu Čierny kameň, zase centrom bežeckého diania 26. decembra bude priestranstvo pred hotelom Kultúra.

V ponuke tentoraz nie sú detské a žiacke kategórie, akurát dve nosné trate 5 km a 10 km. Spoločný štart je stanovený na 13. hod. Vytrvalcov čaká 5 km okruh, ktorý „desiatkári“ absolvujú dvakrát. Dve kolá ukroja muži do 39, do 49 a do 59 rokov a ženy do 34 a do 49 rokov. Polovičná vzdialenosť čaká dorastencov, dorastenky, juniorov, juniorky, mužov od 60 do 69 a nad 70 rokov, ženy od 50 do 59 a nad 60 rokov a „hobíkov“ (muži + ženy).

Prezentácia vo vestibule Kultúrneho domu A. Hlinku bude otvorená od desiatej hodiny. Preteky sú súčasťou Ružomberskej bežeckej ligy. Bežci, ktorí prídu v netradičnom športovom oblečení, v kostýme, či v maske, štartovné neplatia. Navyše organizátori odmenia aj pretekárov, ktorí vytiahnú najoriginálnejšiu výstroj. Všetkých účastníkov čaká pravá liptovská kapustnica.

Za povšimnutie stojí, že zatiaľ vždy hlavnú kategóriu v Ružomberku na Druhý sviatok vianočný ovládol Branislav Šarkan z Martina.

Podujatie je tiež poslednou zastávkou Ružomberskej bežeckej ligy 2022.

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia