Bežecká rodina mala zaujímavé sedenie

Bežecká rodina mala zaujímavé "sedenie"

RedakciaŠport17.5.2019

Nosným bodom programu spoločenskej akcie, ktorú vo štvrtok (16. mája) vo Fatraparku 2 v Hrabove zorganizovalo občianske združenie Ružomberok v pohybe, bola prednáška odborníka pre zdravú výživu Martina Čupku na tému Aký vplyv má strava na výkonnosť a zdravie športovca.

Reč bola o správnom jedálničku a nechýbali ani rady, ako sa stravovať počas dňa, čo jesť pred tréningom či po ňom. M. Čupka prezradil, že do okruhu jeho klientov patria aj dvaja ružomberskí futbalisti Tihomir Kostadinov a Kristi Qose.

Ľuboslav Palguta informoval o pilotnom ročníku Ružomberskej bežeckej ligy (RBL), ktorý odprezentoval aj zaujímavým videom. „Svojim spôsobom sme sa stali unikátom na Slovensku. Do spoločného formátu boli združené tradičné podujatia s úplne novými a všade zaradené všetky detské či žiacke kategórie. Smelo môžem povedať, že náš cieľ rozhýbať Ružomberok sa podaril,“ vyhlásil Palguta. Tak ako pri premiére, aj 2. ročník RBL, ktorý má za sebou dve kolá, pozostáva z desiatich pretekov.

Ružomberok v pohybe vlani vyskladal tiež dva tímy, ktoré štartovali na známom štafetovom behu Od Tatier k Dunaju. „Prvé družstvo skončilo vo svojej kategórii na skvelom druhom mieste a ´béčko´ dobehlo devätnáste. Dodať treba, že Ružomberok na tomto podujatí reprezentovali aj Ružomberské strely,“ pripomenul Palguta.

Odovzdávali sa tiež ocenenia. V kategórii najlepší bežecký výkon to bol Matúš Vlčko (maratón vo Frankfurte nad Mohanom za 2:38,18 hod.), za najviac odbehnutých pretekárskych kilometrov (cez 900) Dalibor Dvorštiak, nováčikom roka sa stal „hobík“ Tomáš Lubelec a za propagáciu bežeckých podujatí bol ocenený Ján Svrček.

Program spestrila beseda so špičkovým skialpinistom, slovenským reprezentantom Jakubom Šiarnikom. Keďže išlo o stretnutie predovšetkým milovníkov maratóniek, Šiarnik hovoril aj o behu. „Je to jeden z mojich najdôležitejších tréningových prostriedkov počas letnej prípravy. Vtedy chodím behať dva razy do týždňa, intenzívne a intervalovo. Zúčastňujem sa takisto pretekov v behu do vrchu, ale i po schodoch, na lyžiarskych mostíkoch,“ prezradil skialpinista zo Smrečian.

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia