Bežecké kritérium už zajtra

Bežecké kritérium už zajtra

RedakciaŠport4.8.2020

Zajtra (5. augusta) sa uskutoční prvý tohtoročný ružomberský „podnik“ pre vyznavačov maratóniek. Pôjde o 3. kapitolu Bežeckého kritéria na Základnej škole Zarevúca, ktoré pripravilo občianskej združenie Ružomberok v pohybe, pod záštitou riaditeľa tamojšej „zéešky“ Miroslav Štrofa a za pomoci občianskeho združenia Ružomberčan.

Kritérium otvorí 3. ročník Ružomberskej bežeckej ligy (RBL) 2020. Preteky spestrí tiež vyhlásenie oficiálnych výsledkov tejto dlhodobej súťaže za minulý rok. Prví traja pretekári v každej kategórii si v troch blokoch prevezmú poháre a pripravené sú aj ďalšie ocenenia.

Celý bežecký program, ktorý má stanovený začiatok na 16. hod., sa bude odohrávať na tartanovom ovále. Pretekári od mladšieho žiactva až po päť mužských a štyri ženské kategórie, vrátane „hobíkov“ pobežia tri 225 m dlhé okruhy (1120 m). Najlepších pätnásť bežcov, bez ohľadu na vek o 19. hod. čaká absolútna novinka - super finále. To sa pobeží na štrnásť kôl (3150 m). Po absolvovaní úvodného ešte nevypadáva nikto, potom vždy posledný pretekár. Napokon do cieľa dobehnú dvaja najlepší. Pre detské kategórie sú vypísané trate od 50 m do 450 m a najmladších žiakov a najmladšie žiačky čaká 950 m.

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia