Bežecký reštart pod Čebraťom

Bežecký reštart pod Čebraťom

RedakciaŠport11.8.2021

V Ružomberskom okrese sa v tomto roku zatiaľ raz pretekalo v maratónkach, a to druhú júlovú sobotu na Behu náučného chodníka Hubovský okruh. Všetky predchádzajúce tradičné bežecké „dostaveníčka“ koronavírus zrušil.

Budúcu nedeľu (22. augusta) sa prvýkrát súťažne bude bežať aj v centre dolného Liptova - pôjde o 4. ročník Bežeckého kritéria na Základnej škole Zarevúca. Toto podujatie zároveň otvorí aj novú kapitolu Ružomberskej bežeckej ligy (RBL).

Popoludnie na Zarevúcej, s úvodným štartom o 16. hod., je adresované všetkým vekovým kategóriám. Pre dorastencov, dorastenky, juniorov, juniorky, päť kategórií mužov, štyri žien a „hobíkov“ (pre obe pohlavia) organizátori vypísali rovnakú 3000 m trať, čiže 13 kôl na tamojšom tartanovom ovále.

Druhým „podnikom“ bude 3. septembra Večerné kritérium, ktorého propozície sú už takisto von. Centrom „stretávky“, ktorá si u atlétov i širokej rodiny rekreačných bežcov expresne našla veľkú obľubu, sa zase stane Park Š. N. Hýroša.

Na 12. septembra Občianske združenie Ružomberok v pohybe hlási ďalšie podujatie na tartanovej dráhe ZŠ Zarevúca. O týždeň na to (19. septembra) Bežecký spolok Ruža spolu s hotelom Áčko do kalendára napísali lesný beh Okolo Sidorova. Preteky, ktoré doteraz boli späté s koncom októbra, týmto pri 17. ročníku dostali nový dátum, no ich dizajn sa nezmení.

Na 12. októbra je zámer usporiadať Beh na Málinné a 26. decembra, samozrejme, ak to pandemická situácia dovolí, po ročnej výluke pre COVID-19, pridať ďalší diel Štefanského behu. Všetky akcie by boli súčasťou RBL 2020.

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia