Bezgólová remíza Ružomberka v Trnave

Bezgólová remíza Ružomberka v Trnave

RedakciaŠport24.4.2022

Futbalisti MFK Ružomberok, hoci v oklieštenej zostave a ešte aj s dvomi ujmami zo zdravotných problémov v priebehu samotného zápasu, dnes remizovali v Trnave 0:0. Bol bolo priamy súboj o aktuálnu druhú priečku v tabuľke nadstavbovej skupiny o titul Fortuna ligy. Oba tímy sa aj po dnešnej konfrontácii na tom bodovo rovnako, keď sa posunuli na cifru päťdesiat štyri. V prospech Ruži, ktorí tróni za vedúcim Slovanom Bratislave, momentálne hovorí celkove lepšie skóre a ak by podobná situácia nastala aj pri konečnom účtovaní, radovali by sa zverenci ružomberského trénera Petra Struhára, lebo so Spartakom majú lepšiu bilanciu zo vzájomných stretnutí – jedno víťazstvo a tri remízy.

Snažili sme sa celý zápas dobýjať Ružomberok, no nedarí sa nám proti nemu skórovať. S bodom nie sme spokojní,“ dal sa po šlágri 7. kola hornej šestky počuť domáci kouč Michal Gašparík. Naopak jeho proťajšok Peter Struhár „egál“ bral: „Do Trnavy sme išli so zámerom získať aspoň bod, čo sa nám aj podarilo, takže vládne spokojnosť.“

Trnava, ktorá oveľa aktívnejšie stretnutie aj otvorila, čo sa týka držanie lopty i územnej prevahy, mala takmer celých deväťdesiat minút navrch. Často hrozila, ale o nejakej tutovej príležitosti ťažko hovoriť. Naopak, najväčšiu a naozaj obrovskú šancu na skórovanie mali hostia. V 21. min. Regáli vybojoval loptu, kolmo potiahol akciu, vysunul Boďu a potom sám zavraždil výnimočnú ponuku, keď zblízka prestrelil trnavskú odkrytú bránu. V 37. min. letela prvá strela medzi žrde, z 25 m napálil Grič a Krajčírik skvele vytesnal loptu na roh. Pri ňom hostia mali šťastie, pri Škrtelovej hlavičke.

Druhá „polka“ sa tiež niesla v znamení územnej prevahy Spartaka, ktorý sa aj dostával do „veľkého vápna“ hostí, avšak obrana Liptákov bola pozorná a koncentrovaná. V 70. min. bol vystriedaný Regáli, zo zdravotných dôvodov a o štyri minúty neskôr na nosidlách ihrisko opustil zranený Boďa. A tak na „plac“ prišli dorastenci spod Čebraťa, Macejko a Úradník. V 86. domáci Ramadan zle naložil so sľubnou príležitosťou. V nadstavenom čase štipľavý projektil tesne vedľa domácej brány z diaľky vyslal Lisý.

Peter Struhár, tréner Ružomberka: Domáci mali prevahu v poli, posielali centrované lopty z krajných vertikál, ale dobre sme si postrážili jej hráčov. Čo sa týka vyložených šancí, tu sme mali my navrch. Za oduševnený kolektívny výkon si mužstvo zaslúži pochvalu. Potešili ma obaja chlapci z dorastu, ktoré dostali príležitosť. Aj v posledných minútach sme ešte mohli tri body strhnúť na svoju stranu.“

Spartak Trnava – MFK Ružomberok 0:0

Žlté karty: Škrtel, Procházka, Savvidis, Mikovič – Madleňák, Regáli, Lichý, Luterán, Mrva. Rozhodovali: Ziemba – Hancko, Ferenc – 3138 divákov.

MFK: Krajčírik – Fabiš, Mrva, Mojžiš, Madleňák – Luterán, Múdry (57. T. Bobček) – Rymarenko (57. Gerec), Lichý, Regáli (70. Macejko) – Boďa (74. Úradník).

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia