Bežkári z ŠK SKI Ružomberok sa zo Štiavnice presunuli na Málinô Brdo

"Bežkári" z ŠK SKI Ružomberok sa zo Štiavnice presunuli na Málinô Brdo

RedakciaŠport4.3.2022

„Na tratiach Pod Lúčnym hríbom v Liptovskej Štiavnici sa dalo ´bežkovať´ 45 dní. Také vynikajúce snehové podmienky sme ešte doteraz nemali. Momentálne trénujeme na Málinom Brde, kde za výraznej pomoci ružomberského skiparku, je super pripravená jedna lúka,“ rozhovoril sa predseda Športového klubu bežeckého lyžovania a biatlonu (ŠK SKI), ktorý funguje tretí rok, Ružomberok Ľuboslav Palguta.

Máme spolu šestnásť ´decák´, z nich túto zimu súťažil len môj syn Dávid. U tejto skupiny sme zatiaľ dôraz kládli na nácvik správnej ´bežkárskej´ techniky a všetko, čo s tým súvisí. Na posledné žiacke preteky, ktoré budú na konci budúceho týždňa, by som rád zobral už štyroch členov. No uvidíme, aký bude záujem. V letnom biatlone nám minulý rok súťažilo desať chlapcov a dievčat,“ pokračoval Ľ. Palguta.

Šéf klubu má v aktuálnej sezóne na svojom konte niekoľko pekných výsledkov. „Chodím na podujatia Slovenského pohára v biatlone i v behu na lyžiach. Naposledy v Osrblí, kde bolo 3. kolo v biatlone, som v B kategórii veteránov vyhral rýchlostné preteky na 6 km a druhá priečka mi patrila vytrvalostných pretekoch. Tento víkend ma v Národnom biatlonovom centre v Osrblí čakajú majstrovstvá Slovenska. V behu na lyžiach naposledy na Látkach sa mi vo svojej kategórii podarilo vyhrať obe disciplíny, a to klasickou technikou i korčuliarskou. Ďalší náš člen Vladimír Vician v kategórii D bol prvý a v ´klasike´ a tretí voľnou technikou,“ zhrnul Ľ. Palguta pár výsledkov.

Vlani prvý raz ŠK SKI Ružomberok usporiadal jedno kolo Slovenského pohára v letnom biatlone v žiackych kategóriách. „Asi sme sa organizátorsky osvedčili, keďže nás znovu oslovil Slovenský zväz biatlonu. Preteky sú naplánované na jún a podobne ako pred rokom, možno očakávať okolo dvesto štartujúcich. Ešte zvážime, či zostaneme v Liptovskej Štiavnici, alebo pohár presunieme do Ružomberka,“ dodal Ľuboslav Palguta.

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia