Bielikovej kočky debutovali na vážnej medzinárodnej scéne

Bielikovej "kočky" debutovali na vážnej medzinárodnej scéne

RedakciaŠport18.10.2022

Staršie žiačky MBK Ružomberok absolvovali 1. kolo Dievčenskej stredoeurópskej lige (MEL) v maďarskom Pécsi. Zo štyroch stretnutí zverenky Ivety Bielikovej jedno vyhrali a tri prehrali.

„Prvýkrát sme vycestovali na vážne podujatie do zahraničia. Takisto prvý raz, družstvo hralo takmer v kompletnom zložení, hoci ešte chýbali dve hráčky základnej zostavy. No už cítiť, že sa postupne normalizujeme. Na vážny turnaj sa cestovalo s nemalým hedikepom, len s piatimi odohranými zápasmi v aktuálnej sezóne. V Pécsi sme nastúpili proti majstrovi Českej republiky a trom družstvám zo špičkových mládežníckych akadémií Poľska, Fínska a Maďarska. Všetci súperi boli oveľa skúsenejší a vyhratejší. Tiež mali navrch, čo sa týka fyzických dispozícií a výšky. Náš kolektív bol aj vekove najmladší. Určite išlo o nezaplatiteľnú skúsenosť. Na záver nás potešilo víťazstvo nad kvalitným maďarským tímom,“ uviedol k MEL manažér ružomberskej podkošovej „pätnástky“ Jozef Smolek.

Ako najužitočnejšia hráčka družstva MBK bola ocenená Michaela Oravcová.

VÝSLEDKY

MBK Ružomberok – Zaglebie Sosnoviec (Poľ.) 43:70 (17:39), Malá, Synaková a M. Oravcová po 8, Sokol Hradec Králové (ČR) – Ružomberok 80:55 (39:26), M. Oravcová 20, Koristová a L. Kapláňová po 8, Ružomberok – Tapiolan Honka (Fín.) 41:86 (23:38), Duháňová 8, M. Oravcová 7, Ružomberok – Darazsak Sportakademia (Maď.) 54:50 (20:22), M. Oravcová 16, Duháňová 15.

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia