Bielikovej kočky získali aj druhý raz skalp anjelok

Bielikovej "kočky" získali aj druhý raz skalp "anjelok"

RedakciaŠport7.3.2023

Staršie žiačky (U 15) MBK Ružomberok svoje učinkovanie v ligovej súťaži, v skupine východ, zavŕšili dvomi víťazstvami v Košiciach, s Young Angels (62:60), po predĺžení a s CBK 93:55. Zverenky trénerky Ivety Bielikovej ovládli základnú skupinu s plným bodovým ziskom, keď všetkých štrnásť stretnutí vyhrali, pri famóznom skóre 1439:476. Ružomberčanka Michaela Oravcová s 300 bodmi sa stala celkove najlepšou strelkyňou základnej časti.

Košické „anjelky“ skončili druhé, s desiatimi víťazstvami a dvomi prehrami, keď v Koniarni (v decembri) Ruži podľahli 67:86. Teraz to ale bol „napinák“ až do záverečných sekúnd. „Dievčatá odohrali zatiaľ najťažší zápas sezóny. Išlo o súboj dvoch suverénne najlepších tímov ´východu´. V akcii bolo kopec reprezentantiek. Vyhrať mohol jeden i druhý kolektív. Úspech na palubovke nášho najväčšieho rivala je veľmi cenný. Dievčatá nielen potešil, ale takisto zdvihol ich sebavedomie. Možno zápas nebol až tak o basketbalovej kráse, avšak hlavne o nasadení a dramatičnosti,“ uviedol Bielikovej asistent a manažér ružomberskej basketbalovej „pätnástky“ Jozef Smolek.

Dievčatá teraz budú pokračovať v nadstavbovej skupine o 1. - 8. miesto, ktorá aj „určí“ nasadenie pred záverečným turnajom Final Eight. Do top „osmičky“ sa z „východu“ spolu s MBK Ružomberok prebojovali Young Angels Košice, CBK Košice a Slávia ŠKP Banská Bystrica a zo „západu“ Slovan Bratislava, Piešťanské Čajky, BK AŠK Slávia Trnava a ŠBK Šamorín.

Posledné výsledky: Young Angels Košice – MBK Ružomberok 60:62 (25:26, 54:54), M. Oravcová 20, Koristová 18, CBK Košice – MBK Ružomberok (55:93 (29:51), M. Oravcová 30, L. Kapláňová 12.

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia