Bielikovej pätnástka zvalcovala košické anjelky

Bielikovej "pätnástka" zvalcovala košické "anjelky"

RedakciaŠport15.12.2022

Staršie žiačky MBK Ružomberok (U 15) v I. lige, v základnej skupiny východ, zdolali košické tímy CBK 82:46 a Young Angels Košice 86:67. Zvlášť upútal jednoznačný triumf nad „anjelkami“, ktoré vlani v kategórii U 14 s týmto kádrom sa suverénne stali majsterkami Slovenska. Ružomberské dievčatá, ktoré vedie trénerka Iveta Bieliková, tak zostali vo svojej skupine jediným celkom bez prehry.

Pre Young Angels bol konečný výsledok veľkým šokom, no priznali, že sme boli jednoznačne lepší,“ rozhovoril sa manažér ružomberskej „pätnástky“ Jozef Smolek. „V predminulej sezóne sme nad týmto košickým družstvom dva razy tesne vyhrali. No nikto iný už ich za štyri roky nezdolal. Dievčatá nastrieľali 86 bodov, čo je v každej kategórii úctyhodné číslo. V oboch zápasoch zavážila predovšetkým naša kvalita vpredu. Naopak obrana, ktorá zvykne družstvo zdobiť, teraz nedosahovala najvyššie parametre. Je však pravda, že v posledných tréningoch sme osobitnú pozornosť venovali práve útočným činnostiam.“

Ostrieľaný ružomberský basketbalový mág mal však ťažké srdce na bývalú slovenskú reprezentantku Zuzanu Žirkovú, ktorej mimochodom dvere do vrcholového športu otvoril práve Ružomberok a momentálne má na starosti národný tím v tejto vekovej kategórii. „Vulgarizmami častovala rozhodkyne, čím stiahla aj rodičov našich súperiek. Ako Košičanka a bývalá trénerka tohto výberu Young Angels asi ťažko pregĺgala jednoznačnú prehru, no z hľadiska svojej pozície v rámci Slovenskej basketbalovej asociácie, by sa mala správať úplne inak a neutrálne. Veď v reprezentácii má i ´kočky´ z nášho klubu. Veru, bolo to cez čiaru,“ dodal Jozef Smolek.

Výsledky: MBK Ružomberok – CBK Košice 82:46 (47:24), M. Oravcová 26, Koristová 14, Synaková 8, Golisová 7, Ružomberok – Young Angels Košice 86:67 (45:35), M. Oravcová 25, Koristová 17, Duhaňová 16, Praženicová 10.

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia