Biely Potok bude úplne bez futbalu

Biely Potok bude úplne bez futbalu

RedakciaŠport7.7.2021

V súťažnom ročníku 2020/2021, ktorý kvôli pandémii „dobehol do cieľa“ len v skrátenom, polovičnom formáte, obsadili futbalisti FK Biely Potom v siedmej lige jedenáste miesto s 12 – bodovým ziskom (4 víťazstvá – 0 remíz – 9 prehier). Na jar najprv vyhrali v Uhorskej Vsi 3:2, no na záver doma „vybuchli“ s Lúčkami 1:14.

Napriek tomu, že mužstvo z ružomberskej mestskej časti nezostúpilo, v novej sezóne 14 – členný pelotón druhej najvyššej liptovskej súťaže bude bez neho. A nielen to, FK Ružomberok – Biely Potok už nenájdete na žiadnom mužskom, či mládežníckom futbalovom „poschodí“.

Ešte za čias Dušana Vrbenského bolo zrušené žiacke a dorastenecké družstvo. Nuž a teraz sme do súťaže neprihlásili ani mužov,“ povedal smutným hlasom tajomník tamojšieho klubu Pavel Jelínek.

Hoci už pred časom to s „koženou“ na Belanoch vyzeralo zle-nedobre, predsa po nástupe nového vedenie FK na čele s predsedom Vojtechom Mackom nastala sympatická konjunktúra. V sezóne 2018/2019 chlapci v ôsmej lige skončili druhí za Lúčkami a o rok na to, po jesennej časti trónili na čele tabuľky s bodom k dobru na druhú Štiavničku. Na základe tohto umiestnenia, hoci súťažný ročník pre koronavírus bol anulovaný, dostali od LFZ ponuku, aby skompletizovali počet tímov v siedmej lige na štrnásť. „Oslovil nás vtedy predseda športovo – technickej komisie Jaroslav Dráb a my sme si to doma odklepli,“ pripomenul Jelínek.

Vtedy nechýbala guráž, ale dnes je všetko inak. „Po zápase s Lúčkami sme dlho debatovali, čo ďalej. Donútil nás k tomu nezáujem hráčov. Vlastných máme šesť-sedem. Ostatní, čo boli na hosťovaniach, nám oznámili, že sa vracajú do svojich klubov. Žiaľ, aj na niektorých kmeňových chalanoch už bola vidno akási nechuť. To všetko vyústilo do vysokej prehry s Lúčkami. Na druhý deň sa zišiel výbor, kde padlo definitívne rozhodnutie. Za takýchto okolností, vlastne bez hráčov, nemalo zmysel ďalej pokračovať,“ vysvetľoval Jelínek.

FK Biely Potom však nezaniká, ani tamojšie ihrisko by nemalo chátrať. „Chceme to skúsiť s najmladšou zmenou, s osem-desaťročnými chlapcami. Verím, že ich nejakých dvanásť dáme dokopy. A potom uvidíme, čo ďalej,“ dodal futbalový tajomník v Bielom Potoku.

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia