Biker L. Šaffo pôjde na svetový šampionát

"Biker" L. Šaffo pôjde na svetový šampionát

Ján SvrčekŠport13.6.2024

Člen Klubu nadšencov amatérskej cyklistike (KNAC) Ružomberok Ladislav Šaffo si na pretekoch kvalifikačnej World Serie Gran Fond v slovinskej Ľubľane vybojoval dve miestenky na majstrovstvá sveta masters, ktoré sa na prelome augusta a septembra uskutočnia v Dánsku.

Ružomberský cestný cyklista v Ľubľane v kategórii nad 65 rokov v časovke na 21 km skončil štvrtý a dvanásty v cestných pretekoch na 97 km trati.

S oboma umiestneniami som spokojný. Čo sa týka klasických pretekov, tam sa na štart postavilo okolo 1500 účastníkov. Na tomto podujatí sa stretávajú takí, čo idú za výsledkom, no mnohí chcú si len tak z pasie zajazdiť. Celkove išlo o pestrú paletu cyklistov, vrátane kadetov a juniorov. Po štarte to bolo dosť besné, šliapalo sa aj vyše päťdesiat kilometrovou rýchlosťou. Minimálne dovtedy, kým sa pelotón neroztrhal. Človek bol rád, že sa udržal v balíku s prvou skupinou. Len škoda, že som sa zamotal do jedného pádu,“ uviedol Šaffo.

V „civile“ lekár, ktorý bol dlhé roky spätý s Ústrednou vojenskou nemocnicou v Ružomberku a stále je verný svojmu „remeslu“, vo veteránskych kategóriách „doma“ pravidelne zbiera republikové medaily. „Ako mladík som jazdil po súťažiach. Lenže s prihláškou na medecínu sa táto moja etapa v živote skončila. K bicyklu som sa vrátili keď mi bolo päťdesiatdva-päťdesiattri rokov. Tento rok mám už slovenský titul v mojej kategórii v časovke. Tuším celkove bol štvrtý alebo piaty,“ doložil Ladislav Šaffo (roč. nar. 1959).

Foto: SZC

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia