Biker M. Ulík 29. na svete

"Biker" M. Ulík 29. na svete

RedakciaŠport31.1.2022

Včera na majstrovstvách sveta v cyklokrose v americkom vyše 80 – tisícovom meste Fayetteville mužskú kategóriu elite ovládol Thomas Pidcock z Veľkej Británii. Jediný slovenský zástupca v konkurencii 36 jazdcov Matej Ulík z Liptovskej Osady skončil na 29. mieste.

Svoje vystúpenie hodnotím pozitívne. Najviac ma teší, že som vydal zo seba úplne maximum. Tiež sa mi podarilo odkrútiť všetky kolá, čo je takisto fajn. Samozrejme, predo mnou boli samé hviezdy, ale aj pár pretekárov, ktorí za istých okolností sa dajú zdolať. V nedeľu však boli lepší. Po dlhšom čase som konečne na pretekoch zažil aj divákov. Atmosféra bola pravá cyklokrosová,“ rozhovoril sa z dejiska svetového šampionátu slovenský reprezentant.

V Severnej Karolíne sa šliapalo do pedálov v príjemnom slnečnom počasí. „Keď sme prišli do dejiska majstrovstiev, teplomer ukazoval mínus osem stupňov Celzia. Celý týždeň v noci mrzlo a cez deň sa teplota pohybovala okolo dvoch stupňov. V sobotu sa začalo otepľovať a včera už bolo aj šestnásť-sedemnásť stupňov,“ pokračoval Ulík.

Dvadsaťštyriročný člen Expres CZ – Tufo Team – u Kolín netají, že s Amerikou dáko nerátal. „Celú prípravu som smeroval na republikový šampionát, ktorý sa konal 12. decembra v Šamoríne. Tam, po zisku titulu mi bolo povedané, že pravdepodobne pôjdem majstrovstvá sveta. Hneď som začal upravovať tréningové plány a všetko orientovať na 31. január 2022. Prvý ´sveťák´ nebol dáky slávny, potom ale mi postupne forma stúpala. Nemôžem povedať, že vo Fayetteville išlo o životný výkon, ale so zreteľom na všetko, optimálny“.

Slovenská výprava s tromi pretekármi zajtra o 15. hodine tamojšieho času vyrazí na cestu späť. „Doma budem mať také voľnejšie obdobie a od 14. februára ma čaká sústredenie v Španielsku. Pôjde skôr o základnú objemovú prípravu pred sezónou v cross country,“ dodal Matej Ulík.

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia