Biker M. Ulík odpáli sezónu pri Stredozemnom mori

"Biker" M. Ulík odpáli sezónu pri Stredozemnom mori

RedakciaŠport15.2.2021

Slovenský reprezentant v horskej cyklistike Matej Ulík z Liptovskej Osady si od 12. februára užíva teplo v tureckej Antalyi, kde sa pripravuje na novú sezónu v MTB cross country.

Rána sú síce chladnejšie, ale potom teplota vystúpi aj na dvadsať stupňov. V najbližších troch-štyroch dňoch má však prísť nejaké ochladenie,“ zvestoval nám z pobrežia Stredozemného mora člen českého Expres CZ-Scott Team Kolín. „Čo sa týka tureckého pobytu, zatiaľ sú dve alternatívy, buď tu budeme do konca februára, alebo až do 15. marca. Veľa bude závisieť od počasia a podmienok na Slovensku.“

Počas víkendu Ulík, ako jediný Slovák, otvoril rok 2021 v XCO aj súťažne. Išlo o dva „podniky“ v Incekume a Okurcalari, kde si Osaďan v kvalitnej konkurencii zmeral sily s reprezentantmi Švajčiarska, Francúzska, Belgicka, Nemecka, Španielska, Lotyšska, Ruska, Ukrajiny, Kazachstanu, Chile, Česka a Turecka.

V piatok sme pricestovali, takže v ten deň som už ani nesedel na bicykli a v sobotu bol štart. To všetko sa asi podpísalo pod prvé preteky. Do ´polky´ trate ma telo i nohy poslúchali, no potom to už nebolo ono. Preto, radšej som tempo zvoľnil a šetril sa na nedeľu. Bolo z toho jedenáste miesto. Na druhý deň sa mi išlo podstatne lepšie. Takmer stále som jazdil v top päťke, pričom dve kolá pred koncom dokonca na tretej pozícii. V závere všetko nasvedčovalo, že skončím štvrtý, tesne pred cieľom som mal asi desať sekúnd k dobru na piateho pretekára. Žiaľ, vtedy nastala nepríjemná kolízia so súperom, ktorého som obiehal o kolo a po nej pád na piatu priečku. S predvedeným výkonom som však spokojný. Veď po majstrovstvách sveta v cyklokrose v Belgicku sa doma veľa nedalo natrénovať, počasie bolo absolútne nežičlivé. Preto viac som lyžoval,“ vyrozprával sa 23 – ročný „biker“, ktorého tento víkend čakajú ďalšie dve výzvy na podujatia UCI v krajine polmesiaca.

Z výsledkov

Incekum - Velo Alanya MTB Cup (UCI C2): 1. Indergand (Švaj.) 1:19:09, 2. Philipp (Fr.) 1:19:11, 3. Azzaro (Fr.) 1:19:46, 11. Ulík (Slovensko) 1:21:47, Theodora – Velo Alanya MTB Cup (UCI C1): 1. Colombo (Švaj.) 1:15:15, 2. Philipp 1:15:22, 3. Indergand 1:15:58, 5. Ulík 1:16:35.

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia