Bitka fortunaligových béčok Ružomberka a Slovana sa skončila zmierlivo

Bitka fortunaligových "béčok" Ružomberka a Slovana sa skončila zmierlivo

RedakciaŠport5.10.2019

Tak chcel žreb, deň pred duelom „áčok“ Ružomberka a „belasých“ vo Fortuna lige, si v sobotu na bratislavských Pasienkoch sily v 11. kole druhej najvyššej súťaže zmerali rezervy oboch tímov. Táto konfrontácia sa skončila bezgólovou remízou.

Druhá zmena spod Čebraťa pri Dunaji bola aktívnejšia, viac išla v ústrety trom bodom, no chcelo to pridať ešte dačo navyše. „Nebol to pekný futbal, kriticky musím povedať, že ani jedno mužstvo veľa futbalovej kvality neukázalo. Boli sme síce lepší, futbalovejší, lenže vpredu, v predfinálnej a finálnej fáze mužstvu chýbala väčšia kvalita a dravosť,“ vravel kouč Ružomberka Ladislav Pecko.

Za povšimnutie stojí, že Ružomberok B si zaknihoval prvú remízu do štatistík. Hoci u súpera, ktorému patrí predposledná priečka v tabuľke, každý bod zvonku sa ráta. Peckovi sa však „egál“ málil. „Naša defenzíva pracovala veľmi dobre, Slovan sa za deväťdesiat minút dostal do jedinej šance. U nás dve vyložené mal Michal Dopater, keby skóroval, určite by sme sa upokojili. Celkove však v našej hre bolo dosť chýb a nepresností,“ pripojil kormidelník hostí.

Liptovský nováčik súťaže si tak udržal udržal veľmi peknú šiestu priečku v 16 – člennom pelotóne. Najbližšie, v nedeľu 13. októbra o 10:30 hod. na svojom štadióne privíta vlani ešte účastníka elitnej spoločnosti – FK Železiarne Podbrezová.

Slovan Bratislava B – MFK Ružomberok B 0:0

Žlté karty: 66. Mašulovič, 76. Hubert, 77. Habodasz. Rozhodoval: Marsal – 75 divákov.

MFK B: Krajčírik – Ondrek, Holub (44. Bajtoš), Jonec, Filinský, Kudlička (76. Mir. Almaský), Múdry, Kmeť, Dopater, R. Kružliak, Mário Almaský (46. V. Jedinák).

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia