Blíži sa ďalší veľký futbalový event: Ružomberok - Riga

Blíži sa ďalší veľký futbalový event: Ružomberok - Riga

RedakciaŠport19.7.2022

V nedeľu v neskorých hodinách sa ružomberskí futbalisti vrátili z „majstráku“ v Skalici (2:0) a včera už prehodili výhybku na európsku futbalovú súťaže. Na štvrtkovú konfrontáciu v Konferenčnej lige proti FC Riga.

Rozanalyzovali sme si ligový zápas v Skalici, pričom bol tiež zámer poukázať na nejaké veci, ktoré by sa dali využiť proti lotyšskému súperovi. To sa udialo tesne pred tréningom, aby na ňom sa chalani už plne sústredili iba na Rigu. Jedna partia hráčov absolvovala regeneračnú fázu a druhá, štrnásťčlenná, riešila určité pozičné veci, ďalej mala voľnú hru a po nej sme sa ešte zamerali na streľbu. Pretože potrebujem ešte zlepšiť koncovku, aby hráči boli efektívnejší. V stretnutiach Konferenčnej ligy je to zvlášť dôležité,“ referoval nám hlavný kouč mužstva Peter Struhár.

Na adresu FK Riga ružomberský tréner uviedol: „V nedeľu absolvovali takisto ligový zápas, v ktorom zdolali posledný tím tabuľky SK Super Nova 1:0. Ide o multikulturálne mužstvo, s viacerými brazílskymi futbalistami. Na poslednú chvíľu angažovali dvoch nových hráčov, za ktorých nemali problém vyplatiť milión eur. Čaká nás väčší klub, s veľmi dobrým hráčskym materiálom.“

Všetci pod Čebraťom očakávajú náročnejšie sústo, než bol v úvodnom predkole litovský FK Žalgiris Kaunas. „Určite to bude ťažšie, ale verím, že našou tímovosťou aj tohto súpera zvládneme a postúpime ďalej. Veľmi dôležitý bude hneď prvý duel,“ vravel brankár MFK Ivan Krajčírik.

Najlepší kanonier Ruže Martin Regáli pri otázke, čo si treba na Rigu zobrať z úvodného predkola, odvetil: „Výkon zo stretnutia doma proti Kaunasu. Ten bol veľmi slušný. Nuž a v oboch zápasoch sme si udržali čisté konto, takže aj to by bolo pekné zopakovať. A čo zlepšiť? Oproti odvete v Litve hlavne našu efektivitu. Mali sme šance aj na tri zápasy.“

Kapitán slovenského vicemajstra Ján Maslo sa priznal, že aj sám si pozrel štvrtkového súpera. „Určite to bude zdatnejší súper než Žalgiris. Káder je vystužený množstvom legionárov. Hráči sú pomerne rýchli, s veľmi dobrou individuálnou technikou. Proti takémuto mužstvu sa musíme vyvarovať chýb, ktoré sa urobili v predchádzajúcich dvoch stretnutiach a zlepšiť koncovku. Samozrejme, uvidíme, čo nám Lotyši dovolia, no chceli by sme našim futbalom uspieť,“ vravel skúsený stopér.

Pravý bek Lukáš Fabiš načrtol trochu aj recept na pobalstký tím: „Treba veriť vo svoje schopnosti, pretože máme futbalovú kvalitu. Ak predvedieme rovnako odhodlaný, bojovný a behavý výkon ako v prvom meraní síl s Kaunasom a trošku zlepšíme koncovku, môžeme i toto predkolo zvládnuť. Len mimochodom, v rámci zimnej prípravy Riga zdolala Slovan Bratislava 2:0.“

Dnes ružomberskí futbalisti majú voľno a zídu sa zajtra, aby o šestnástej hodine absolvovali predzápasový tréning. Hráči FK Riga na štadión pod Čebraťom vybehnú o 18:30 hod.

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia