Blíži sa kritérium na Zarevúcej

Blíži sa kritérium na Zarevúcej

RedakciaŠport3.7.2022

V utorok (5. júla), keď Slovensko bude sláviť sviatok svätého Cyrila a Metoda, v centre dolného Liptova štartuje V. ročník Ružomberskej bežeckej ligy (RBL).

V areáli Základnej školy Zarevúca je na programe Bežecké kritérium. Od 14. hod. sa rozbehne prezentácia a na 15. hod. je naplánovaný prvý štart najmenšieho detského drobizgu - chlapcov a dievčat do troch rokov. Postupne na tamojšom tartane prídu na rad ďalšie „partie“, pričom všetkých je dvadsaťsedem.

Podujatie vyvrcholí finálovými behmi (o 17:15 hod. ženské a dievčenské kategórie a 17:30 hod. mužské a chlapčenské kategórie). V nich od druhého kola sa vždy posledný pretekár so súťažou rozlúči. U mužov a chlapcov, teda všetkých bežcov, ktorí majú vypísaných päť kôl, čiže 1,12 km (od mladších žiakov až po veteránov) si finálovú účasť zabezpečia držitelia pätnástich najlepších časov. U opačného pohlavia, pri tých istých ročníkoch narodenia, finále pobeží desať „kočiek“. Vlani tento formát ovládli Roland Hric z Liptovského Mikuláša a Ružomberčanka Barbora Mišiaková.

Organizátori z Občianskeho združenia Ružomberok v pohybe v rámci tohto podniku nahotovali tiež oficiálne vyhlásenie výsledkov RBL za rok 2021.

Okrem otváracích pretekov má ružomberský projekt v maratónkach 2022 ešte ďalších päť zastávok - Beh ku krížu (17. júla, Černová), Večerný beh (2. septembra, Park Š. N. Hýroša), Beh okolo Sidorova (25. septembra, pred hotelom Áčko), Beh na Málinné (9. októbra, Hrabovo) a Liptovský Štefanský beh (26. decembra, Ružomberok).

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia