Blíži sa prvý semifinálový súboj: MBK Ružomberok - Slávia Banská Bystrica

Blíži sa prvý semifinálový súboj: MBK Ružomberok - Slávia Banská Bystrica

RedakciaŠport23.3.2023

V Niké extralige basketbalistiek už ide do tuhého. V sobotu (25. marca) sú na programe úvodné stretnutia play-off semifinále: Piešťanské Čajky – Young Angels Košice a MBK Ružomberok – Slávia Banská Bystrica. Tiež sa hrajú zápasy o 5. - 8. miesto.

Ružomberčanky v základnej časti dva razy zdolali bystrické „pumy,“ doma 58:50 a na Štiavničkách 68:50. V nadstavbe, v hornej „štvorke“ zase oba duely ovládlo družstvo spod Urpína - 64:51 doma a 56:51 vonku. Je známe, že na prelome rokov Slávia prešla značnou rekonštrukciou hráčskeho kádra, keď vymenila kompletné trio cudziniek. Rozlúčila sa s Milicou Deurovou z Bosny a Hercegoviny, Chorvátkou Jovanou Mandićovou a Američankou Iggy Allenovou. Na druhej strane prišli Kanaďanka Ceejay Nofuenteová a americké hráčky Ruth Sherrillová a Lindsey Pulliamová. Ešte predtým na trénerskom poste skončil Miloslav Michálik a nahradila ho bývalá slovenská reprezentantka Zuzana Žirková. Nuž a poslednou posilou je dlhoročná slovenská reprezentantka Žofia Hruščáková.

Bitka o finále je ohromná výzva,“ vyhlásila kapitánka Ruže Alexandra Buknová. „Je to svojim spôsobom vyvrcholenie sezóny. Osobne sa veľmi na semifinálové zápasy teším. Ide o derby cez kopec, čo len zvyšuje jeho náboj. Som rada, že začíname doma, pred vlastným publikom. Podľa mňa najväčšie nebezpečie hrozí pod košom od Sherrillovej. Túto hráčka potrebujeme úplne odstaviť, aj od doskokov. Takisto je nutné nepustiť ďalšie bystrické strelkyne, aby sa chytili. V zápase musíme vytiahnuť maximálne nasadenie, veľkú energiu a kvalitnú obranu.“

Buknová svojho času hrávala aj za „pumy“. „Aj keď niektoré hráčky poznám, v súčasnosti je to úplne iný tím. Strašne veľa sa tam zmenilo, od trénerov, až po zloženie hráčskeho kádra,“ pripojila ružomberská rozohrávačka.

Ďalšiu „obvoďáčku“ z družiny trénera Juraju Suju Andreu Andělovú čakajú najdôležitejšie zápasy na slovenskej adrese. „Za to, čo sa odviedlo v celej doterajšej sezóne, zvlášť v jej základnej časti, si zaslúžime pobiť sa o finále. Napriek rôznym zdravotným patáliám v poslednej dobe, verím, že sa dáme dokopy a ukážeme to najlepšie, čo môžeme. U uvidíme, čo to dá. Určite do sobotňajšieho zápasu pôjdeme na sto percent,“ vravela česká legionárka. Na otázku, aký recept by mohol platiť na Bystricu, Andělová odvetila: „Postrážiť si podkošové územie a všetky zahraničné hráčky, plus Žofiu Hruščákovú“ a dodala: „Verím, že príde veľa fanúšikov a že nám pomôžu. Vo svojej hale sme už viac – menej na ich podporu zvyknutí.“

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia