Blíži sa štart Konferenčnej ligy

Blíži sa štart Konferenčnej ligy

RedakciaŠport5.7.2022

„Trošku sme si v dvoch hráčskych skupinách urobili video analýzu defenzívnych a ofenzívnych hráčov súpera a potom nasledoval tréning na ihrisku v Bešeňovej,“ prezradil nám tréner futbalistov MFK Ružomberok Peter Struhár a jedným dychom dodal potešujúcu správu: „Okrem starých maródov, všetci hráči sú fit.“

Samozrejme, všetko úsilie pod Čebraťom smeruje k štvrtkovému úvodnému duelu prvého predkola Európskej konferenčnej ligy proti litovskému FK Kauno Žalgiris.

Viac – menej celá príprava bola orientovaná na náš ostrý štart do sezóny. Každý z nás sa na pohárovú ´Európu´ teší. Sme veľmi šťastní, že sme sa tam dostali,“ dal sa pred dnešným tréningom počuť brankár Ruže Ivan Krajčírik. „Podľa toho, čo som videl na zostrihoch, Žalgiris sa dosť často dostáva do šancí a na hrote má veľmi dobrého útočníka. Určite nepôjde o ľahkého súpera, no celá kabína je víťazne nabudená,“ pripojil 22 – ročný gólman, ktorý vážny debut na medzinárodnej scéne zažil v sezóne 2019/2020, v predkole Európskej ligy proti Levski Sofia (doma i vonku 0:2).

Mladý útočník Ruže Tomáš Bobček sa dotkol medzinárodnej scény v súťažnom ročníku 2020/2021. Vtedy, kvôli pandémii, išlo len o jeden zápas úvodného predkola Európskej ligy v Ženeve s FC Servette (0:3). „To som bol o dva roky mladší, navyše tesne po zranení a nastúpil som na posledných dvadsať minút. Dnes je situácia úplne iná. Som zdravý a s ambíciou vybehnúť na ihrisko v základnej zostave,“ rozhovoril sa slovenský reprezentant do 21 rokov a prešiel i k súperovi. „FK Kauno nehrá klasicky na štyroch obrancov, ale na troch. S tým sa treba vysporiadať. Súpera musíme dobre napádať. Osobne sa teším zase na niečo nové, na medzinárodnú konfrontáciu,“ vravel ďalej T. Bobček.

Rýdzi debut v klubovom kontinentálnom ringu, napriek tomu, že už otvorí štvrtú sezónu s klubom z dolného Liptova, čaká Martina Regáliho. „Veľmi sa na štvrtok teším. Doteraz ma v Ružomberku klubová ´Európa´ vždy minula. Raz som sedel len na lavičke, jeden zápas dokonca na tribúne a v jednom prípade ma vyradilo zranenie. Verím, že teraz sa už dočkám štartu,“ uviedol najlepší ružomberský zakončovateľ, ktorý za posledné dve sezóny nastrieľal vo Fortuna lige 21 gólov. „Litovské mužstvo má šikovných a nebezpečných hráčov, no verím, že našou aktívnou a organizovanou hrou, čo nás zdobilo celú predchádzajúcu sezónu, urobíme dôležitý krok k postupu. Netajím, chceme si, čo najdlhšie užívať Konferenčnú ligu,“ dodal Regáli.

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia