Blíži sa štart Niké extraligy basketbalistiek

Blíži sa štart Niké extraligy basketbalistiek

RedakciaŠport29.9.2022

Už len dva dni zostávajú do štartu 30. ročníka najvyššej ženskej súťaže pod deravými košmi. V sobotu je na programe úvodné kolo Niké extraligy basketbalistiek. V ňom MBK Ružomberok doma privíta ŠBK Šamorín.

Šéfkou kabíny omladeného a výrazne preoraného tímu v porovnaní s predchádzajúcou vicemajstrovskou sezónou sa stala Alexandra Buknová. „Jednoducho, tréner rozhodol a bola zo mňa kapitánka,“ maximálne stručne objasnila zisk tohto honoru 22 – ročná rozohrávačka. „Aj celkove však moja rola v družstve je iná ako doteraz. Bude to o väčšej zodpovednosti, takže naďalej musím tvrdo na sebe pracovať.“

Hráčka, ktorá sa vlani, po dvoch rokoch, vrátila tam, kde s basketbalom začínala, je sama zvedavá, na nový extraligový ročník. „Bude to veľmi zaujímavé, iné, ako po minulé roky. Veľa napovedia úvodné kolá, po nich si budeme môcť vytvoriť nejakú predstavu, na čo máme a ako by sezóna mohla prebiehať. Tréner, podľa mňa, našiel koncept, ktorý by mohol fungovať. Máme hrať rýchlo, snažiť sa o rýchly prietok lopty a veľa strieľať a presne zvonku,“ doložila Buknová.

Lucia Hadačová sa s ružomberským klubom lúčila po sezóne 2014/2015, keď prestúpila do Popradu. Potom rok pôsobila v SBŠ Ostrava a tri sezóny za riekou Moravou pridala v KP Brno. „Hoci som bola štyri roky mimo, mám o slovenskej extralige nejaký prehľad. Hlavne na základne kontaktov so svojimi kamarátkami. Takže človek vie asi čo ho čaká. Určite rýchlo sa v našej domácej súťaži etablujem,“ rozprávala 27 – ročná, 185 cm vysoká, momentálne jediná pivotka v Sujovom kolektíve.

Kde by „nový“ Ružomberok mohol mieriť, Hadačová nechcela konkretizovať. „Na takúto otázku je ešte priskoro. Ak naďalej budeme všetko pekne budovať a dodržiavať herný plán a našu filozofiu, tak môžeme niečo pekné dokázať, no nechcem to zakríknuť. Teraz sa predovšetkým treba sústrediť na sobotňajší otvárací zápas proti Šamorínu. Čaká nás sezóna plná výziev. Každá sa s ňou musíme popasovať ako najlepšie vieme. Určite pôjde tiež o vklad do budúcnosti,“ vravela odchovankyňa Ruže.

Z Českej republiky do Koniarne zavítala ešte jedna persóna Andrea Andělová. V prípade tejto 28 – ročnej „obvoďáčky“ ide však o prvú slovenskú misiu, po zastávkach aj v Nemecku a Švajčiarsku. „Poznám akurát pár mien z tejto súťaže, celkove je to pre mňa krok do neznáma. Nejaké informácie som zbierala aj od dievčat,“ nezakrývala i trochu zvedavosť sestra Gabriely Andělovej, ktorá pôsobí v tíme Piešťanských Čajok.

Sympatická Češka je však pozitívne naladená. „Moje očakávania sa spájajú s kvalitným basketbalom. Už v príprave sme dokázali, že máme slušný potenciál. Verím, že vytiahneme svoje maximum a urobíme všetko preto, aby Ružomberok atakoval popredné priečky,“ pripojila Andělová.

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia